Stvrtok 02. júla. Meniny má Berta

Koniec úverovej turistiky? Zuno sa snaží nízkym úrokom udržať klientov, ktorých lákajú iné banky

Zuno ako prvá banka na trhu prišla s garanciou najnižšieho úroku i počas splácania úveru. Malo by to znamenať, že ak klient dostane počas splácania refinancovaného úveru, teda po jeho načerpaní, výhodnejšiu ponuku od inej banky, Zuno mu úrok zníži. Ak na podobnú hru pristúpia i iné banky, mohlo by to znamenať koniec úverovej turistiky.

Dnes je objem prenesených úverov pri hypotékach a aj spotrebných úveroch väčšia ako objem nový úverov. Bankový a sprostredkovateľský sektor žije z poklesu úrokov a presunu klientov medzi bankami za lepšími podmienkami. Ak by sa podobnou stratégiou s akou prišlo Zuno – udržať si klienta podlezením konkurenčnej ponuky, začali riadiť viaceré banky, klienti by prestáli migrovať medzi bankami a ťažili by z úrokov ich pôvodného finančného ústavu.

Zuno dáva najnižší možný úrok pri spotrebných úveroch na 6,9  percenta. To je zároveň i najnižší možný úrok pri dorovnávaní konkurencie. Kampaň je však nateraz časovo limitovaná termínmi od 11. do 28. februára 2015

Pokiaľ má starý úver sadzbu do 11,49 %, Zuno ponúkne úrok 6,9 %. Pokiaľ je v rozmedzí od 11,5 % do 16,49 %, klient dostane úrok 9,9 %. Pokiaľ je starý úrok nad 16,5 %, v Zuno bude 14,9 %.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *