Stvrtok 02. apríla. Meniny má Zita

Koronavírus ponúka zaujímavé akciové príležitosti

Investície 18.02.2020 | 16:30 0 Komentárov

Neistota na finančných trhoch vyvolaná koronavíruom môže vytvoriť zaujímavú príležitosť na vstup na akciové trhy. Fundamenty totiž zostávajú naďalej silné a niektoré akcie sa predávajú s diskontom.

Podľa spoločnosti Amundi Asset Management vznikli príležitosti najmä na rozvojových trhoch, ktoré stále vykazujú slušnú ziskovosť. Analytici upriamujú pozornosť najmä na spoločnosti dodávajúce spotrebné tovary pre lokálny trh. Viaceré oblasti napríklad hlásia nedostatok hygienických tovarov a niektorých potravín v obchodoch. Z lokálneho pohľadu sú zaujímavé krajiny ako Vietnam, Indonézia a Singapur.

Príležitosti však vznikajú aj na globálnom akciovom trhu. Spoločnosť Apple napríklad v utorok oznámila zníženie prognózy pre svoj rast v prvom štvrťroku. V reakcii na to sa ráno obchodovala na nemeckej burze so stratou až šesť percent. Pádom odštartovala aj obchodovanie na newyorskej burze. Z piatkovej hodnoty 325 dolárov spadla v úvodnej hodine o desať dolárov.

Príležitosti teda okrem Ázie predstavujú aj európske akcie. Okrem akcií sú podhodnotené aj meny rozvojových krajín.

Analytici Amundi však dodávajú, že naďalej treba myslieť na diverzifikáciu. Treba mať podľa nich v portfóliu aj naďalej konzervatívne investície.

Zdá, že najviac postihnutý bude čínsky turistický sektor, najmä ubytovacie a letecké služby, ale aj predaj spotrebných tovarov. Pri vstupe do týchto sektorov je preto potrebné zamerať sa na kvalitné firmy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *