Pondelok 21. január. Meniny má Vincent

Kryje vás vaša životná poistka dostatočne?

Poistenie Peter Apolen 27.10.2016 | 14:06 0 Komentárov

Životné poistenie je jeden z najdôležitejších a zároveň najzložitejších finančných produktov. Je preto dôležité nastaviť si ho tak, aby vás spoľahlivo chránilo vždy, keď to potrebujete. 

Základnou funkciou životného poistenia je ochrana v ťažkých životných situáciách, v dôsledku ktorých často dochádza k dlhodobým výpadkom príjmu. Medzi najväčšie riziká patria smrť, invalidita a kritické choroby a tie by mala pokrývať každá poistná zmluva. V prípade potreby by ste s vyplateným poistným mali byť schopný prekonať dvoj- až trojročný výpadok príjmu, čomu by mala zodpovedať aj poistná suma.

Pozor na stupeň invalidity

Vedeli ste, že riziko vzniku invalidity z dôvodu choroby je takmer 40-násobne vyššie ako riziko invalidity z dôvodu úrazu? Lepšie je teda poistenie celkovej invalidity bez ohľadu na príčinu jej vzniku. Dôležité je tiež poznať presné poistné podmienky. Niektoré poisťovne totiž poskytujú plnenie len v prípade, ak vám Sociálna poisťovňa uzná nárok na plný invalidný dôchodok, čiže ak vaša schopnosť vykonávať pracovnú činnosť klesne o viac ako 70 %. „NN Životná poisťovňa chráni i v prípade čiastočnej invalidity, ku ktorej dochádza trojnásobne častejšie. Navyše, ak klientovi nie je priznaný invalidný dôchodok, vieme ho z lekárskej dokumentácie posúdiť interne a priznať mu nárok na poistné plnenie,“ vysvetľuje Peter Brudňák, generálny riaditeľ NN Životnej poisťovne.

Krytie kritických chorôb

Kritické choroby predstavujú súbor závažných zdravotných problémov. Medzi najčastejšie patrí rakovina či choroby srdca a obehovej sústavy. Počet tých, ktoré si môžete poistiť sa však v jednotlivých poisťovniach výrazne líši. Kým v niektorých zahŕňa poistenie kritických chorôb len niečo viac než 20 vážnych ochorení, NN Životná poisťovňa kryje až 67 diagnóz, čo je v súčasnosti najviac na slovenskom trhu.

Proces uzatváranie zmluvy prezradí veľa

O kvalite poistenia môže veľa naznačiť už proces uzatvárania zmluvy. Čím viac podkladov od vás poisťovňa žiada na začiatku, tým väčšiu máte istotu, že poistné plnenie prebehne rýchlo a hladko. „K uzatvoreniu poistnej zmluvy štandardne vyžadujeme vyplnenie zdravotného dotazníka a v určitých prípadoch aj lekársku správu, aby sme už na začiatku dokázali posúdiť stav klienta a podľa neho sa rozhodli, či a za akých podmienok ho vieme poistiť,“ vysvetľuje generálny riaditeľ NN Životnej poisťovne.

Nie je totiž nič horšie ako zistenie, že vaša poistka vás nechráni, lebo ste v zdravotnom dotazníku napríklad zabudli uviesť ochorenie, ktorým ste prešli v mladosti. Pýtajte sa i na mieru plnenia.

Vyjadruje, akú časť z nahlásených poistných udalostí poisťovňa reálne vyplatí, čo je dobrým indikátorom jej spoľahlivosti. NN Životná poisťovňa plní v prípade závažných poistných udalostí (smrť, invalidita či kritické choroby) až v 98 % prípadov. „Dôsledné preverovanie klientov už v čase podpisu poistnej zmluvy nám umožňuje peniaze z poistných plnení vyplácať veľmi rýchlo – vo viac ako 90 % prípadov už do piatich pracovných dní od predloženia potrebných dokladov,“ uvádza Brudňák. Legislatíva pritom dáva poisťovni na vyplatenie mesiac a pol.

Bonus navyše

V niektorých poisťovniach môžete spolu so životnou poistkou získať aj užitočné doplnkové služby. NN ponúka asistenčnú službu NN Rodinný lekár, s ktorou máte za euro mesačne k dispozícii tím lekárov v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu 7 dní v týždni. Môžete s nimi konzultovať zdravotné problémy telefonicky alebo cez video hovor.

Okrem toho vám v prípade potreby zašlú e-mailom odporučenie na odborné vyšetrenie a zabezpečia aj konkrétny termín. NN Rodinný lekár vám poskytne aj druhý lekársky názor a poradí s výberom či dávkovaním liekov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o ponuke NN Životnej poisťovne, kliknite na www.nn.sk alebo zavolajte na 0850 111 464 a dohodnite si osobné stretnutie.

ČI: 27102016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *