Streda 23. septembra. Meniny má Zdenka

Kto najviac spláca svoje úvery mimoriadnymi splátkami

04.02.2014 | 08:36 0 Komentárov

Možnosť mimoriadnej splátky úveru alebo hypotéky najčastejšie využívajú Bratislavčania. Na strane druhej, najmenej mimoriadnych splátok sa uhrádza v Žilinskom kraji. Vyplýva to z analýzy ČSOB. Mimoriadna splátka umožňuje v tejto banke bez poplatku znížiť si istinu na úvere a podstatne znížiť mesačné splátky

Najvyššiu priemernú hypotéku, a to vyše 61.000 eur, si berú obyvatelia hlavného mesta, čo vyplýva aj z vysokých cien nehnuteľností v porovnaní s ostatnými regiónmi. 

Bratislavčania splácajú aj najvyššiu mesačnú splátku – v priemernej výške 379 eur. Naopak, najnižšiu hypotéku majú obyvatelia Banskej Bystrice a okolia. V priemere si berú vyše 38.000 eur a mesačne splácajú 231 eur. 

Podľa hlavného ekonóma ČSOB Mareka Gábriša ceny nehnuteľností na bývanie aj v uplynulom období hľadali svoje dno. Ich tempo poklesu sa však v porovnaní s predchádzajúcim obdobím spomalilo. 

Z pohľadu cien vo všeobecnosti možno konštatovať, že trh je vo fáze mierneho poklesu. Z pohľadu pomeru miezd a cien bytov a domov je bývanie najdostupnejšie v trenčianskom regióne. Za ním nasleduje nitriansky a žilinsky región.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial