Utorok 04. augusta. Meniny má Dominik, Dominika

Kuriózne udalosti z letných dovoleniek – aj na také sa vzťahuje cestovné poistenie

Poistenie Peter Apolen 03.08.2017 | 09:11 1 Komentár

Hoci leto je zatiaľ len v polovici, už teraz hlásia klienti poisťovniam množstvo poistných udalosti. Do najväčšej poisťovne v segmente cestovného poistenia, poisťovne Union, nahlásili 1394 poistných udalostí. Viaceré z nich malo kuriózny charakter.  

Úsmevnú škodovú udalosť napríklad nahlásil klient, ktorého mačka pazúrikmi v hoteli rozdriapala kompletne celý matrac. Personál samozrejme od dovolenkára a jeho domáceho maznáčika požadoval náhradu škody. Keďže cestovné poistenie zvierat kryje okrem veterinárnych služieb aj riziko zodpovednosti za škodu, ktorú štvornohý chlpáč spôsobí, nakoniec všetko zaplatila poisťovňa.

Vtipný je prípad mladej rodiny, ktorá oddychovala v rezorte na jednom z Gréckych ostrovov aj so svojim dvojročným dieťaťom. Stačilo trochu nepozornosti rodičov a malý šibal počarbal červeným rúžom tri steny zo štyroch.  Okrem kufrov si tak domov zbalili aj účet za novú maľovku.

Do tretice prekvapil mladý muž, ktorému sa pri sprchovaní podarilo rozbiť sprchovací kút. V správe o škodovej udalosti uviedol, že už keď doň vstupoval, bol na spadnutie.

Kým vyššie uvedené príbehy sú skôr úsmevného charakteru, medzi žiadosťami o preplatenie nákladov sú aj úrazy a ochorenia. Tento rok je bohatý na črevné problémy, zlomeniny a alergické reakcie. Netradičný je prípad 62 ročnej klientky, ktorá počas cesty v USA utrpela náhlu cievnu mozgovú príhodu. „Vďaka krátkodobému cestovnému poisteniu, ktoré si dojednala spolu s manželom za 60,48 eur sme jej vedeli zabezpečiť okamžitú a nevyhnutnú starostlivosť – hospitalizáciu, odborné vyšetrenia a návrat späť domov. Celkové náklady sa zatiaľ vyšplhali na 25.000 eur,“ hovorí Martina Bubáková z oddelenia cestovného poistenia Union.

Ešte horšie dopadol dovolenkár vo Francúzsku. „Na prvý pohľad nevinná bolesť vyústila až do prasknutého žalúdočného vredu a pobytu v nemocnici. Poisťovňa zaň zaplatila 70.000 eur,“ približuje M. Bubáková.

Platí teda, že či už cestujete sólo, s domácim miláčikom alebo aj celou rodinou, cestovné poistenie by malo byť v povinnej výbave. Možno vďaka nemu ušetriť desiatky tisíc eur, ktoré by ste inak museli platiť z vlastného účtu.

 

Jedna odpoveď na “Kuriózne udalosti z letných dovoleniek – aj na také sa vzťahuje cestovné poistenie”

  1. Alena píše:

    Já se vždy pojišťuji a to se udělala i letos. Bohužel je velká chyba, že má CK je pojištěna u pojišťovny UNION a vyřešení jednoduché pojistné události (storno zájezdu z důvodu úrazu) už trvá více jak 2,5 měsíce. Nejdříve měla má likvidátorka 14 dnů dovolenou a teď i když jsem dodala zdravotní zprávu, doklad o zaplacení zájezdu u CK, doklad o zaplacení zájezdu, tak pojišťovna požaduje, že zájezd musí být zaplacen mnou a ne nikým jiným. Když chci po pojišťovně pojistné podmínky, abych tam našla, že zájezd musí platit účastník a nemůže ho dostat darem (jak jsem to dostala já), tak pojišťovna dělá mrtvého brouka a už 3 týdny nereaguje na několik mých E-mailů. Nevím, na co čekají.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *