Nedeľa 27. septembra. Meniny má Cyprián

Lacné hypotéky zvyšujú dopyt po bytoch i mimo Bratislavy

Bývanie Peter Apolen 16.05.2016 | 09:07 0 Komentárov

Hypotekárny boom naštartoval i realitné trhy mimo Bratislavy Cena predávaných nehnuteľností je síce stále nižšia ako v Bratislave, no pre silnejší dopyt začala i tam rásť. 

Realitné kancelárie hlásia zvýšený záujem o nehnuteľnosti. Neplatí to už len pre Bratislavu, ale napríklad i pre Trnavu, alebo Banskú Bystricu.

V kurze sú najmä dvojizbové byty, určené pre vlastné bývanie, nie na investíciu. Konateľka realitnej kancelárie Kľúč Dagmar Baranová pre TASR uviedla, že predaj nehnuteľností sa v Trnave rozbehol už v druhej polovici uplynulého roka. Z kupovaných nehnuteľností je zhruba 75 percent bytov, zostatok sú domy.

Noví majitelia si ich podľa nej prevažne zaobstarávajú na hypotéky, ale sú aj takí, ktorí disponujú hotovosťou, napríklad za zárobok v zahraničí alebo ako dedičstvo. D. Baranová uviedla, že v súčasnosti sa predá všetko, čo je v ponuke. Ceny nehnuteľností vďaka tomu vzrástli zhruba o 20 percent.

Vzrástol i predaj v Banskej Bystrici. Podľa skúseností niektorých až o polovicu. Ceny nehnuteľnosti tam išli nahor o zhruba päť percent.

Predávajú sa najviac jednoizbové a dvojizbové byty. Podľa konateľa spoločnosti BB-Reality Jána Vundra sa predávajú najmä byty do 65.000 eur. Nad touto sumou je to však podľa neho už podstatne ťažšie. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial