Nedeľa 09. augusta. Meniny má Ľubomíra

Len 10 % Slovákov má dobré životné poistenie. Až 40 % ho má podpoistené

Poistenie 30.03.2020 | 13:29 1 Komentár

Teraz, keď je ohrozené to najvzácnejšie, čo máte, teda život, nemali by ste zabúdať na poistenie. Nestojí veľa, no môže vám finančne pomôcť, keď to budete najviac potrebovať.

„Poisťovne navyše hľadajú spôsoby, aby mohli klienti zmluvu uzatvoriť aj elektronicky,“ ubezpečuje poistný analytik Peter Mocker.

Celý svet dnes skloňuje slovo koronavírus. Vlády zavádzajú tvrdé opatrenia, ktoré by mali spomaliť šírenie zákernej choroby. Ľudia však musia myslieť aj na individuálnu ochranu, akou je dodržiavanie prísnych hygienických pravidiel, nosenie rúšok či latexových rukavíc.

Ak všetky pravidlá a nariadenia dodržiavate, máte ešte možnosť chrániť svoju rodinu pred finančnými ťažkosťami. „Správne nastavené životné poistenie vám dokáže pokryť výpadok príjmu v prípade dlhodobej PN-ky, hospitalizácie, invalidity, závažného ochorenia a samozrejme aj smrti,“ vysvetľuje Peter Mocker.

Ak si myslíte, že na uzatvorenie poistenia je už neskoro, mýlite sa. „Životné poistenie  si môžete uzatvoriť aj dnes. Platiť vám bude už v nasledujúci deň, po uzavretí zmluvy,“ potvrdzuje poistný analytik. Cena takéhoto poistenia by sa pre 35-ročného Slováka začínala na 30 eurách mesačne. „Samozrejme, že cena poistenia súvisí s individuálnymi potrebami klienta, ktoré odhalí kvalitná finančná analýza,“ ozrejmuje poistný analytik.

Mali by ste ale myslieť na to, že najlacnejšie životné poistenie vám síce dá finančnú injekciu, ale určite nepokryje reálny výpadok príjmu, či nevyplatí záväzky v podobe hypoték či spotrebných úverov. „Bežný Slovák má na hypotékach dlhy v priemernej výške 80-tisíc eur a na spotrebných úveroch 20-tisíc eur. Zároveň myslite na to, že rodina príde o jeden príjem v priemernej výške tisíc eur,“ upozorňuje Peter Mocker.

Zdroj: www.fincentrum.com

Jedna odpoveď na “Len 10 % Slovákov má dobré životné poistenie. Až 40 % ho má podpoistené”

  1. ENTER_001 píše:

    do polroka z IZP ostane len torzo, a ti co ho dojednali budu vracat provizie az budu cierni.
    Bude tazka doba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *