Piatok 24. mája. Meniny má Ela

Letecká spoločnosť Niki začne lietať z Bratislavy

Rakúska Letecká spoločnosť Niki uvažuje o presunutí niektorých letov z Viedne do Bratislavy. Zatiaľ nie sú známe bližšie podrobnosti. Informáciu priniesol portál Austrian Aviation Net.

Niki plánuje začať lietať z Bratislavy v apríly budúceho roka. Informácie však nechcela komentovať ani spoločnosť, ani bratislavské letisko. Hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková však nepriamo potvrdila, že táto informácia bude pravdivá. „V tejto chvíli nebudeme nič komentovať. Počkajte si na tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční na budúci týždeň,“ povedala pre agentúru SITA

Nízkonákladový prepravca Niki nedávno rozhodol o zrušení letov z Viedne do Moskvy, Kodane a Frankfurtu. Vďaka tomu má spoločnosť k dispozícii lietadlá, ktoré môže využiť na lety z Bratislavy, tvrdí portál Austrian Aviation Net.

Niky je dcérskou spoločnosťou nemeckých nízkonákladových aeroliniek Air Berlin. Zakladateľ spoločnosti Niki Lauda v minulosti predal nemeckému konkurentovi Air Berlin. 

Dnes lietajú za Bratislavy spoločnosti: Ryanair, České aerolínie, ruský UTair Aviation a flydubai zo Spojených arabských emirátov a to do 14 miest. Najaktívnejší je Ryanair, ktorý nedávno oznámil, že do Bratislavy presunie ako domovské dve lietadlá a rozšíri ponuku o linku do Madridu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *