Pondelok 11. novembra. Meniny má Martin, Maroš

Lidl zvyšuje plošne mzdy o 20 %

Ostatné správy 04.10.2016 | 09:51 0 Komentárov

Maloobchodný reťazec Lidl zvýšil od októbra mzdy takmer všetkým zamestnancom o 20 percent. Ich odmeny tak sú o 40 percent vyššie ako priemer odvetvia. 

Zvýšenie sa týka zamestnancov predajní a skladov v rámci logistických centier, čo je zhruba 90 percent všetkých zamestnancov firmy.

Lidl patril už pred týmto zvýšením medzi najlepšie platiace firmy v odvetví. Podľa portálu platy.sk predstavuje priemerná mzda v maloobchode na pozícii predavač/ka – pokladník/čka 526 eur. Nová priemerná mzda v Lidli na tejto pozícii je o októbra zhruba 740 eur. „Vďaka úspechu, ktorý na Slovensku dosahujeme, môžeme pristúpiť k ďalšiemu zvýšeniu miezd,“ vysvetlil generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika Matúš Gála.

„Dlhodobo sa nám darí vytvárať nové pxracovné miesta, a to aj bez ohľadu na expanziu. Len v tomto roku to je približne 250 nových pozícii na všetkých úrovniach a vo všetkých regiónoch na Slovensku,“ dodal riaditeľ.

Motivujúcim faktorom je aj zmluvne garantovaný a vopred známy nárast mzdy každých 12 mesiacov počas prvých štyroch rokov. Lidl vo svojich 124 predajniach, troch logistických centrách a centrále zamestnáva viac ako 3800 ľudí. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *