Utorok 18. júna. Meniny má Vratislav

Lízingový trh vzrástol v 1. polroku o 7 %

Banky 19.09.2018 | 16:03 0 Komentárov

Lízingové spoločnosti, ktoré sú členmi Asociácie leasingových spoločností SR, prefinancovali v prvom polroku majetok v hodnote 1,18 mld. eur. Je to o sedem percent viac ako vlani.

Rast lízingového trhu tak pokračuje v podobnom tempe rastu ako v minulom roku. Z hľadiska počtu nových zmlúv, tých bolo v prvých šiestich mesiacoch tohto roka 41 tisíc, čo je medziročne viac o tri percentá.

„Lízingové spoločnosti sú aj naďalej výrazným podporovateľom investícií podnikateľských subjektov do svojho rozvoja. Až približne 40 percent objemu týchto investícií prichádza z lízingových zdrojov,“ povedal predseda predstavenstva ALS SR Richard Daubner.

Najsilnejším finančným produktom, s takmer polovičným podielom na obchodoch lízingových spoločností, je finančný lízing. Druhým najvýznamnejším produktom je úver, ktorý však rástol až 2-násobne rýchlejším tempom ako trh. Objem nových obchodov v operatívnym lízingu sa však znížil o sedminu.

Obratovo najsilnejšou komoditou sú aj naďalej osobné a úžitkové autá. Lízingovky ich prefinancovali za 611 mil. eur, čo je medziročne o tri percentá viac.

Tagy lízing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *