Utorok 23. októbra. Meniny má Alojzia

Londýnske banky čaká masívne prepúšťanie

Banky 30.06.2016 | 10:35 0 Komentárov

V Londýne by mohlo o prácu vo finančnom sektore prísť pre brexit až 70 tisíc ľudí. Viaceré banky už totiž aktivovali svoje núdzové plány, ktoré mali pripravené pre tento prípad. Informoval o tom portál efinancialcareers.co.uk.

Personálny poradca, ktorý pracuje pre poprednú poradenskú firmu v Londýne tvrdí, že firmy z finančného sektora v najbližších 12 mesiacoch presunú do zahraničia 50 až 70 tisíc pracovných miest. Začne sa vraj už na budúci týždeň.

Dnes je v Londýne vo finančnom sektore zamestnaných viac ako 700 tisíc ľudí. Zhruba 140 tisíc z toho je len v bankách. Šéf americkej banky J.P. Morgan Jamie Dimon už londýnskym zamestnancom oznámil, že banka bude musieť „zmeniť právnu štruktúru svojich európskych operácií a umiestnenie niektorých úloh“. J.P. Morgan si už prenajala štyri budovy v Madride a šesť budov vo Frankfurte nad Mohanom. 

Šéf tejto banky sa už pred referendom nechal počuť, že ak bude výsledkom hlasovania brexit, banka môže z Británie do zahraničia presunúť až 16 tisíc pracovných miest.

Bankový analytik spoločnosti Atlantic Equities Chris Wheeler tvrdí, že veľký počet pracovných miest vo finančnom sektore sa urýchlene presunie do zahraničia. „Každý, kto si myslí, že J.P. Morgan alebo Morgan Stanley budú čakať roky, kým presunú tisíce pracovných miest, žije v ilúziách.“ Banky sa totiž čo najskôr chcú zbaviť neistoty. Štruktúra služieb ako i zamestnanosti v Londýne sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou dramaticky zmení.

Experti sa tiež zhodujú v tom, že banky to využijú na zníženie nákladov. To znamená, že nebudú presúvať ľudí z Londýna do Madridu alebo Dublinu, ale tam si nájdu iných, za menej peňazí. To bude mať tiež za následok prepad odmien v londýnskom finančnom sektore.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *