Utorok 19. novembra. Meniny má Alžbeta

Má význam pripoistiť si batožinu na cestách?

Poistenie 04.07.2018 | 13:57 0 Komentárov

Poistenie batožiny býva zväčša súčasťou štandardného cestovného poistenia. Kryje však škody do istého limitu. Poškodení preto bývajú často sklamaní, keď im poisťovňa zaplatí len zlomok z hodnoty ukradnutej batožiny.

Málokto si pri poisťovaní batožiny uvedomuje, že poistenie kryje celú batožinu a náhrada škody za jednu vec je obvykle limitovaná. Ak si so sebou na cesty beriete cennosti, je vhodné zvlášť si ich pripojistiť. Ľahko sa totiž môže stať, že aj napriek uzavretému poisteniu, pri strate svojich osobných vecí nedostanete žiadnu finančnú náhradu.

Na dovolenku by si človek mal brať len veci, ktoré potrebuje a drahé nadštandardné predmety si buď nechať doma alebo pripojistiť. Pripojistenie dokáže zabezpečí plnú náhradu ceny batožiny. Nárokovať na náhradu škody si však je môžné len v tom prípade, ak ste bola batožina uzamknutá v kufri auta, alebo na ubytovaní.

Nárok na plnenie poistenia pokrýva udalosti ako krádež, vlámanie, lúpež, zničenie, strata batožiny pri dopravnej nehode, pri prírodnej katastrofe, alebo v dôsledku ťažkého úrazu.

Naopak, nárok na plnenie nevzniká pri dokladoch, cestovných lístkoch, USB kľúčoch, predmetoch zberateľskej hodnoty, alebo aj okuliaroch, protézach, zvieratách a pod.

Pri lúpeži, vlámaní alebo krádeži auta, nezabudnite kontaktovať políciu a žiadajte od nich písomný záznam. Pokiaľ vznikne škoda na batožine v hoteli obráťte sa na prevádzkovateľa zariadenia, ktorý je povinný krádež, či vlámanie potvrdiť. Pri strate alebo poškodení prepravcom si vyžiadajte potvrdenie o škodovej udalosti od zástupcu prepravcu. Ako prvý krok sa odporúča kontaktovať asistenčnú službu poisťovne.

„Ľudia bývajú často zaskočení aj výškou poistného plnenia, nakoľko hodnota stratenej osobnej veci býva drahšia ako celé poistné plnenie priznané poisťovňou. Každé poistenie odporúčam prediskutovať s niekým, kto má skúsenosti s poisťovníctvom. Neodporúčam internetové porovnávače, nie sú zhodné a veľakrát ani aktualizované,“ odporúča Martina Steiner z TOWER FINANCE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *