Pondelok 23. októbra. Meniny má Alojzia

mBank prichádza s on-line predajom podielových fondov

mBank prišla aktuálne na trh s ponukou kúpiť si podielové listy vo fondoch od viacerých svetových správcov cez internet banking. Ponuku volá aj ako investičný supermarket. Cieľom je sprístupniť ponuku podielových fondov bežným ľuďom, ako aj zvýšiť komfort pri predaji a nákupe podielových listov.

Banka aktuálne ponúka na výber 15 podielových fondov od dvoch správcovských spoločností: NN Investment Partners a BNP Paribas Investment Partners. Ponuku plánuje ďalej rozširovať. Fondy sú rozdelené do kategórií podľa investičného profilu.

“Ponuku smerujeme na dve základné skupiny klientov. Prvou sú ľudia, ktorí zatiaľ nemajú väčšie skúsenosti, pre ktorých sú určené konzervatívne fondy s dlhším investičným horizontom. Pre druhú skupinu, sme zaradili do ponuky fondy špecializujúce sa napríklad na Rusko, kde klienti môžu ťažiť z krátkodobých príležitostí” hovorí produktová špecialistka Zuzana Janovičová.

„Naším cieľom je osloviť čo najširšie portfólio klientov a umožniť im investovať aj po menších čiastkach,” hovorí Michal Pokluda, riaditeľ produktového portfólia, mBank. Minimálna suma investície predstavuje sto eur. Pri spustení služby budú klienti môcť investovať bez vstupného poplatku. “Prostriedky, ktoré si klient uloží vo fondoch, zostávajú jeho majetkom a nevlastnia ich správcovské spoločnosti,“ uvádza M. Pokluda.

Celá služba prebieha len cez online rozhranie. Aj úvodná žiadosť o otvorenie investičného účtu sa tak podpisuje cez SMS kód. Rozhranie obsahuje sekcie:

  • Ako investovať, kde sa nachádzajú základné informácie o investovaní a návod na  otvorenie investičného účtu.
  • Zistite, aký ste investor, čo je dotazník na zistenie investičného profilu klienta.
  • Supermarket podielových fondov
  • Investujete po prvýkrát – jednoduchý bedeker so štyrmi základnými podmienkami investovania, ako aj pravidlami úspešného investora.
  • Výsledky fondov, kde sú uvedené všetky informácie o podielových fondoch v aktuálnej ponuke banky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *