Stvrtok 13. decembra. Meniny má Lucia

Ministerstvo financií chce zmeny v PZP od júla 2012

Minister financií Ivan Mikloš chce ešte v tomto volebnom období presadiť transparentnejšie PZP. Finančný výbor NR SR v utorok prerokoval návrh, ktorý zásadne zmení súčasný stav a zvýši informovanosť klientov.

Podľa ministerstva v súčasnosti: "poistenci nemajú prehľad o produktoch a ich cenách a neraz sú v záujme usporiť nútení preventívne každý rok vypovedať zmluvu."

Zmluvu o povinnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla možno vypovedať šesť týždňov pred jej výročím. Po novom budú poisťovne povinné desať týždňov pred uplynutím poistného obdobia poslať klientovi list, v ktorom ho budú informovať o

  • výške poistného na ďalší rok
  • dátume skončenia poistného obdobia
  • termíne, dokedy je možné existujúcu zmluvu vypovedať

Ako informuje MF: "Klient tak získa štyri týždne na to, aby sa zorientoval na trhu, porovnal si konkurenčné ponuky a bez časového tlaku sa rozhodol, čo je pre neho najvýhodnejšie. Táto zmena tak posilní nielen postavenie klienta v zmluvnom vzťahu, ale zároveň zostrí konkurenčný boj, čo vyvolá tlak na zlacnenie či skvalitnenie služieb na trhu." Zmeny by mali platiť od 1. júla 2012.

Zdroj: MF SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *