Piatok 28. február. Meniny má Zlatica

Mobilná banka N26 prudko rastie

Banky 24.01.2020 | 11:49 0 Komentárov

Nemecká banka N26, ktorá poskytuje svoje služby prostredníctvom mobilných telefónov, si za posledných šesť mesiacov pričítala 1,5 mil. nových zákazníkov.

Celkový počet užívateľov mobilnej aplikácie banky tak dosiahol päť miliónov. Pre agentúru Reuters to uviedol šéf spoločnosti Valentin Stalf.

Banka nezverejnila svoje regionálne štatistiky, rastie však podľa jej šéfa rýchlo na všetkých hlavných európskych trhoch. Darí sa jej teda najmä v Nemecku, Rakúsku, Taliansku Francúzsku a Španielsku. Služby banky sú v slovenčine dostupné aj na našom trhu. N26 začala v priebehu minulého roka služby poskytovať dokonca aj v USA.

„V roku 2019 sme získali viac zákazníkov ako vo všetkých predchádzajúcich rokoch,“ uviedol V. Stalf.

N26 bola založená pred piatimi rokmi. Funguje bez bankových pobočiek. Založenie účtu, ako všetky operácie s ním teda prebiehajú prostredníctvom smartfónu, prípadne cez online banking v počítači. Základný balík služieb je bezplatný.

Spoločnosť sa financuje cez private equity. Podarilo sa jej už získať investície vo výške 683 miliónov dolárov Vlani to bolo 170 mil. dolárov. Investori pri poslednom kole získavania kapitálu ocenili spoločnosť na 3,3 mld. dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *