Pondelok 10. augusta. Meniny má Vavrinec

Most-Hid navrhuje zvýhodniť úvery zo ŠFRB pre mladé rodiny

BankyBývanie 06.12.2018 | 16:31 0 Komentárov

V Národnej rade SR je návrh poslancov strany Most-Híd, podľa ktorého by mladé rodiny mali dostať zvýhodnený úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Zvýhodnenie nižšou úrokovou sadzbou by sa malo týkať sumy úveru vo výške 15 tisíc eur. Nárok naň by mali mať manželia do veku 35 rokov, ktorí uzavreli manželstvo najviac 12 mesiacov pred podaním žiadosti o poskytnutie podpory na obstaranie bytu v bytovom dome alebo rodinného domu.

Úver má byť podľa návrhu poskytnutý za štandardných podmienok ako v prípade manželov, avšak s tým, že prvých 15 tisíc eur z úveru bude poskytnutých s výhodnejšou úrokovou sadzbou. Návrh počíta s úrokovou sadzbou jedného percenta zafixovanou na 15 rokov.

Pri narodení dieťaťa by zároveň malo byť možné odpustiť z výšky istiny úveru sumu dve tisíc eur. Zvýhodnená sadzba by sa mala týkať aj úverov na stavebnú úpravu starších bytov.

Podľa autorom návrhu je ich zámerom podporiť mladé začínajúce rodiny a zároveň „podporiť rozvoj vo vidieckych lokalitách“ . Podpora by sa však týkala len úverov poskytnutých Štátnym fondom rozvoja bývania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *