Sobota 11. júla. Meniny má Milota

Na bratislavskú konferenciu Globsec prišiel i David Cameron

Ostatné správy 19.06.2015 | 11:25 0 Komentárov

Medzinárodná konferencia Globsec sa za desať rokov pravidelného organizovania stala významnou európskou udalosťou. Na tento ročník prišli i britský premiér D. Cameron. Okre neho príde zhruba tisíc hostí zo 70 krajín. 

Na jubilejnom 10. ročníku medzinárodného bezpečnostného fóra Globsec sa bude preberať ukrajinská kríza, s tým súvisiace kroky Moskvy a európska politika voči nej. Ďalej i témy ako Islamský štát a vzostup islamského extrémizmu, obrana, energetická a kybernetická bezpečnosť a budúcoročný summit NATO.

Spomedzi lídrov krajín prídu prezidenti Slovenska, Poľska, Chorvátska, Gruzínska, Estónska či Macedónska, ďalej ministri zahraničných vecí, obrany a predstavitelia EÚ a NATO.

D. Camerom sa už stretol s premiérom Robertom Ficom a prezidentom Andrejom Kiskom. Britský premiér do Bratislavy prišiel v rámci svojho európskeho turné, počas ktorého hovorí o predstavách Veľkej Británie ako zreformovať EÚ, ale aj o pripravovanom referende o zotrvaní krajiny v Únii.

Rovnako ako minulý rok sa na fóre predstavia premiéri Vyšehradskej štvorky. Predsedovia vlád SR Robert Fico, Poľska Ewa Kopaczová, Česka Bohuslav Sobotka a Maďarska Viktor Orbán najskôr budú na rozšírenom summite V4 rokovať s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom.

Premiéri následne vystúpia na GLOBSEC-u spolu s generálnym sekretárom OECD Ángelom Gurríom v rámci panela Dynamický Vyšehrad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *