Piatok 22. február. Meniny má Etela

Na Libru doľahli výsledky HDP

Piatková seansa priniesla vysoké straty predovšetkým na librové páry, kde britská mena prišla o veľkú časť pozícií, ktoré nabrala v priebehu prvej polovice týždňa.

Z Británie totiž v predpoludňajších hodinách prišli predbežné odhady HDP za 3Q, ktorý sa nečakane prepadol o 0,4%, zatiaľ čo trh počítal s ich rastom o 0,2%. Britská ekonomika sa tak stále ešte nedokázala vymaniť z pokračujúcej kontrakcie, čo na ňu vrhá veľmi negatívny tieň vo svetle končiace recesie v ostatných vyspelých krajín, ktoré už majú recesiu za sebou.

Slabé čísla doľahli na britskú libru takmer okamžite, keď tá krátko po ich zverejnení začala prudko oslabovať, aby piatkovú seansu uzavrela slabšia o 1,91% na cene 1,6306 GBP / USD. Ešte niekoľko dní pred zverejnením výsledkov HDP pritom libra prudko rástla na všetkých pároch, keď reagovala pozitívne na slová čelných predstaviteľov Bank of England, ktorí začali naznačovať, že by mohli pozvoľna uťahovať monetárnej kohútiky.

Po piatkových číslach sa však názor obchodníkov na budúcu sprísňovanie menovej politiky opäť dramaticky zmenil. Do ďalších dní to preto môžu byť práve prejavy členov Bank of England, ktoré by mali priniesť značnú volatilitu na librových pároch, keď zatiaľ nie je vôbec isté, či sa Bank of England skutočne rozhodne pre prísnejšiu menovú politiku alebo nie.

Zdroj: X-Trade Brokers.

UPOZORNENIE

Tento text je tlačová správa. Investujeme.sk zvereňuje komerčné oznamy a tlačové vyhlásenia v dodanom znení a nezodpovedá za ich obsah.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *