Streda 19. február. Meniny má Vlasta

Na maximálnu prémiu pri stavebnom sporení bude potrebné vložiť 1327,80

Na získanie plnej výšky štátnej prémie 66,39 eura bude potrebné vložiť na budúci rok 1327,80 eura. Je to o 120 eur viac ako tento rok. 

Štátna prémia pri stavebnom sporení tak bude na úrovni päť percent. Zákonom stanovená maximálna výška prémie sa nemení a ostáva vo výške 66,39 eura.

Proces stanovenia percentuálnej výšky štátnej prémie je automatický a odvíja sa od vzorca, ktorý tvorí prílohu zákona SNR č. 310/1992 Zb. o stavebnom sporení.

Výška percentuálneho podielu štátnej prémie podľa vzorca vychádza z referenčnej sadzby, ktorou je jednoduchý aritmetický priemer priemerných výnosov do splatnosti štátnych dlhopisov, ktoré tvoria bázu dlhopisového indexu pre štátne dlhopisy počítaného a zverejneného v obchodných dňoch Burzou cenných papierov v Bratislave za rozhodujúce obdobie.

Rozhodujúcim obdobím sa rozumie obdobie od 1. júla predchádzajúceho kalendárneho roka do 30. júna aktuálneho kalendárneho roka. Po dosadení priemernej výšky referenčnej sadzby za rozhodujúce obdobie do vzorca je percentuálna výška štátnej prémie vypočítaná po zaokrúhlení na úrovni dvoch percent.

Na štátnu prémiu v stavebnom sporení je na príslušné obdobie v rozpočte vyčlenených 33 mil. eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *