Streda 08. apríla. Meniny má Albert

Na návrh novely zákona o dani z príjmov prišlo až 620 pripomienok

Dane Peter Apolen 01.08.2014 | 10:22 0 Komentárov

Návrh novely zákona o dani z príjmov sa v pripomienkovom konaní stretol až s 620 pripomienkami, z toho 283 zásadnými. Návrh, ktorý má zásadným spôsobom zmeniť zdaňovanie firiem sa tak stretol s nevôľou. Pripomienky zaslali podnikateľské a záujmové združenia ale i štátne a verejné inštitúcie.

Podľa ministerstva financií je prirodzené, že vzhľadom na dôležité návrhy bolo predložených viacero podnetov. Rezort sa bude teraz nimi ako predkladateľ zaoberať. „Musíme však rozlišovať, či ide o konštruktívne podnety alebo len o snahu zachovať súčasný stav, a tým pádom aj priestor pre daňové úniky, čo nemôžeme akceptovať,” uviedol rezort financií v reakcii pre agentúru SITA.

Medzi navrhnuté zmeny patrí nová definícia daňových a nedaňových výdavkov, zavedenie limitov pri kúpe vozidla určeného na podnikanie, či zmeny v odpisovaní. Navrhuje sa zároveň rýchlejšie odpisovanie pri investíciách smerujúcich na výskum a vývoj. Motiváciou zmien je znížiť možnosti daňových únikov a zároveň podpora podnikania, uvádza ministerstvo.

Zdroj informácií: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *