Stvrtok 22. októbra. Meniny má Sergej

Na počte osobných bankrotov sa koronakríza zatiaľ neprejavila

V prvom štvrťroku vyhlásili slovenské súdy 3636 osobných bankrotov. Je o 2,6 percenta viac ako v rovnakom období minulého roka.

Len v samotnom marci bolo vyhlásených 1150 osobných bankrotov. Je to zhruba o tri percentá menej ako pred rokom. Najviac ich bolo v Banskobystrickom kraji (242) a najmenej v Bratislavskom kraji (63).

Až 93 percent osobných bankrotov bolo vyhlásených na majetok nepodnikajúcich fyzických osôb a zvyšok sa týkal fyzických osôb – podnikateľov.

Na počte osobných bankrotov sa zatiaľ nepodpísala kríza spôsobená šírením ochorenia COVID-19. „Pandémia nového koronavírusu ovplyvňuje všetky oblasti nášho života, inštitút osobného bankrotu nevynímajúc. Avšak vzhľadom na platnú legislatívu predpokladáme, že prípadné straty príjmov občanov a následne ich neschopnosť uhrádzať svoje záväzky sa v štatistikách osobných bankrotov prejavia najskôr koncom budúceho roka alebo až v priebehu roka 2022,“ povedala Jana Marková, hlavná analytička spoločnosti CRIF SK, ktorá na Slovensku zabezpečuje bankový a nebankový úverový register.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial