Stvrtok 20. február. Meniny má Lívia

Na podporu začínajúcich podnikov vznikne Národné podnikateľské centrum

Malé a stredné podniky vrátane startupov, budú môcť od budúceho roka využívať služby Národného podnikateľského centra. Centrum by malo pomáhať najmä pri poskytovaní informácií a možností financovania. Projekt sa financuje z európskeho programu Výskum a inovácie. 

Pilotnú fázu v Bratislave už spoločne realizujú Slovak Business Agency a Centrum vedecko-technických informácií SR od programového obdobia 2007 až 2013.

„Ide o vzorový projekt budúcej siete podnikateľských centier v regiónoch SR, ktoré vytvoria funkčnú štruktúru pre zabezpečenie systémovej podpory malým a stredným podnikom. Koncept podnikateľských centier bude slúžiť záujemcom o podnikanie, ale aj podnikom v počiatočnom štádiu rozvoja, či existujúcim. Podnikatelia v ňom nájdu informácie, rady, podporu, priestor na vlastný rast, ako aj informácie o možnostiach financovania,“ priblížila hovorkyňa rezortu hospodárstva Miriam Žiaková.

Začiatok realizácie systému je plánovaný na prvý kvartál roku 2016 s trvaním do roku 2023, pričom v rámci neho sa okrem iného plánuje podporiť do 800 nových podnikov, vrátane start-up a spin-off.

Všetky opatrenia, spôsob žiadania a kontaktné údaje budú počas tohto roka zverejnené na jednej webstránke. Nájdu sa na nej aj zaujímavé nápady a návrhy na spoluprácu, ktorá môže vyústiť do spoločných projektov. V súčasnosti sa realizuje verejná súťaž, predmetom ktorej je prenájom budovy Národného podnikateľského centra. NPC bude využívať už existujúcu infraštruktúru vedecko-výskumného prostredia, aj vysokých škôl. V novom programovom období 2014 – 2020 bude financované z Operačného programu Výskum a inovácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *