Utorok 16. júla. Meniny má Drahomír

Na Slovensko vstupuje nová poisťovňa

Poistenie 21.03.2019 | 15:20 1 Komentár

Na slovenskom poistnom trhu by mala onedlho začať pôsobiť nová životná poisťovňa Youplus. Bude fungovať výhradne online.

Youplus bude obchodnou značkou lichtenštajnskej životnej poisťovne Aspecta Assurance International AG, ktorá patrí do holdingu InsureEvolution. V nej 85 percent vlastní podnikateľ Klaus Mutschler a zvyšných 15 percent štvrtá najväčšia zaisťovňa na svete Hannover Re.

Výkonným riaditeľom novej poisťovne je Ľubor Vrlák, bývalý riaditeľ životného poistenia a investičných fondov poisťovne AXA pre SR a ČR. Na stredajšej tlačovej konferencii (20.3.) poisťovňa informovala, že súčasťou jej ponuky bude aj dlhodobé investovanie. Cieľovou skupinou majú byť rodiny a domácnosti a klienti vo veku 25 až 45 rokov.

Napriek tomu, že by malo ísť o bezpapierovú poisťovňu, zmluvy nebude uzatvárať cez internet, ale cez finančných agentov. „Uvedomujeme si skutočnosť, že žijeme v dobe, keď on-line distribúcia získava v mnohých oblastiach významné postavenie. My sme však presvedčení, že oblasť životného poistenia je natoľko komplexná, že úloha face to face distribúcie, osobného kontaktu a poradenstva je nezastupiteľná,“ povedal podľa etrend.sk Ľ. Vrlák.

Prvé zmluvy by mala poisťovňa uzatvárať v auguste. Youplus vstupuje súčasne aj na český trh, kde by mala začať s prevádzkou o tri mesiace skôr.

Jedna odpoveď na “Na Slovensko vstupuje nová poisťovňa”

  1. Gregor píše:

    Tak tych prebehlikov z AXA je tam viac, snad nam nechcu tvrdit ze teraz maju nieco lepsie este?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *