Sobota 06. júna. Meniny má Norbert

Na trhu je nový fond zameraný na vodné a odpadové hospodárstvo

Investície 29.11.2018 | 13:13 0 Komentárov

Spoločnosť Fidelity International uviedla na trh nový fond (Sustainable Water and Waste Fund), ktorý sa zameriava na udržateľné investície v oblasti vodného hospodárstva a spracovania odpadu.

Fond sa zameriava sa globálne spoločnosti, ktoré sa zaoberajú vývojom, realizáciou, alebo predajom produktov a služieb v oblasti vodného a odpadového hospodárstva. Fond má možnosť investovať naprieč celým hodnotovým reťazcom týchto odvetví, vrátane spoločností rozvíjajúcich nové technológie s cieľom uspokojiť rýchlo rastúci dopyt po týchto službách.

Bertrand Lecourt, portfólio manažér spoločnosti Fidelity International hovorí: „Príbeh vodného a odpadového hospodárstva je starý ako ľudstvo samé. Napriek tomu mu investori doteraz nevenovali náležitú pozornosť. Investičné príležitosti v týchto dvoch sektoroch poháňa rastúci dopyt po čistej vode, ako aj po lepších možnostiach spracovania odpadu, ktoré vznikajú spolu s rastúcou početnosťou a majetnosťou populácie. Bez vody nedokáže fungovať žiadna ekonomika a bez odpadového hospodárstva nemôžeme hovoriť o udržateľnej ekonomike.“

Očakáva sa, že do roku 2050 bude až 70 percent svetovej populácie žiť v mestách. Urbanizácia je bez pochýb aktuálne prebiehajúcim trendom na rozvíjajúcich sa trhoch. Rozvinuté trhy zas riešia problémy s rastúcim tlakom na kvalitu infraštruktúry. Keď sa mesto nezameria dostatočne intenzívne na manažment vodných zdrojov
a odpadové hospodárstvo, povedie to k jeho paralýze.

„Prostredníctvom unikátnej kombinácie investičných príležitostí v týchto dvoch sektorom dokážeme ponúknuť diverzifikáciu na akciových trhoch, rovnako tak potenciál výrazného rastu a podporu ESG (Environmental, Social and Governance) profilu v investičných portfóliách klientov,“ dodáva B. Lecourt, ktorý má za sebou 18 ročné skúsenosti v odvetví vodného a odpadového hospodárstva.

Romain Boscher, globálny investičný riaditeľ pre akcie vo Fidelity International dodáva: „Tento nový fond je výborným príkladom toho, ako sa dajú do investičných portfólií bez kompromisov v diverzifikácií a raste zahrnúť aj spoločensky zodpovedné a udržateľné investície.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *