Pondelok 23. novembra. Meniny má Klement

Na trhu je prvé poistenie veterinárnych nákladov domácich miláčikov

Poistenie 15.10.2020 | 12:56 0 Komentárov

Česká ČSOB Pojišťovna prináša na trh poistenie veterinárnych nákladov psov a mačiek. Poistiť je možné úrazy aj ochorenia.

V nejednej slovenskej domácnosti robia radosť štvornohí miláčikovia – psy, či mačky. Každý ich majiteľ však vie, že veterinárna starostlivosť o nich môže byť náročná nielen na čas, ale hlavne na peniaze.

Na Slovensko preto vstupuje produkt zdravotného a úrazového poistenia, ktorý v susednej Českej republike funguje už zhruba dva roky. Spoločnosť pritom využije skúsenosti aj z fungovania vo Veľkej Británie. Poskytovateľom je spoločnosť PetExport a poistiteľom česká ČSOB Pojišťovna.

„Preskúmali sme si možnosti slovenského trhu a vieme, že zo strany majiteľov psov a mačiek je o tento druh poistenia veľký záujem. Navyše, počas posledných mesiacov pandémie sme zaznamenali, že slovenské domácnosti si obstarali alebo majú v pláne prijať nového štvornohého miláčika ako člena rodiny. Radosť robia pritom nielen vo viacčlenných rodinách, ale aj v tzv. single domácnostiach,“ hovorí Derek Cummins, spoluautor poistenia PetExpert.

Poistenie je možné uzatvoriť len pre psov a mačky, ktoré sú staršie ako osem týždňov. Horná hranica veku na uzatvorenie poistenia pre psov je daná veľkosťou ich plemena – malé plemená psov nesmú byť staršie ako desať rokov, stredne veľké psy je možné poistiť do ôsmich rokov. Veľké plemená psov nesmú mať v deň uzatvorenia poistenia viac ako šesť rokov. V prípade mačiek je maximálny vek pri vstupe osem rokov. Ak sú pes alebo mačka poistené, jeho majiteľ môže využívať služby zmluvných veterinárnych kliník a veterinárov až do uhynutia zvieraťa.

Ide o prvé veterinárne poistenie na slovenskom trhu. Fungovať bude cez sieť zazmluvnených veterinárnych kliník, pričom v úvodnej fáze ich je 15. Majitelia majú zmluvného veterinára napríklad v Bratislave, Trenčíne, Žiline, v Banskej Bystrici, či v Košiciach.

Ak sa majiteľ psa alebo mačky rozhodne uzatvoriť poistenie, môže tak urobiť pri bežnej návšteve svojho veterinára. Nemusí navštíviť pobočku poisťovne alebo vypisovať formuláre cez internet. „Nami zazmluvnený veterinár zapíše zviera po splnení podmienok do online evidencie. Po uplynutí zmluvnej lehoty môže majiteľ zvieraťa využívať všetky benefity poistenia, ktoré je férové a transparentné,“ dopĺňa D. Cummins.

Pri ošetrení psa alebo mačky platí ich majiteľ spoluúčasť na poistení vo výške desiatich percent. Zvyšok za neho zaplatí ČSOB Pojišťovna, ktorá je partnerom a poistiteľom. „Ako prvá poisťovňa prinášame na slovenský trh takýto typ poistenia. Chceme využiť naše skúsenosti, ktoré sme za viac ako dva roky získali v susednej Českej republike. Klientom poskytujeme jednoduché podmienky a transparentné vybavenie ich žiadostí o preplatenie nákladov. Ak navštívia zmluvného veterinára, zaplatia len predpísanú spoluúčasť a ostatné náklady za realizované úkony zaplatíme za nich,“ hovorí Marek Cach, člen predstavenstva spoločnosti ČSOB Pojišťovna zodpovedný za poistné produkty.

Ak sa záujemcovia poistia u jedného zo zazmluvnených veterinárov, nemusia o preplatenie úkonov žiadať, peniaze za ošetrenie zvieraťa dostane od poisťovne priamo veterinár.

Pre slovenský trh sú dostupné tri druhy poistenia pre psov a tri balíky poistenia pre mačky. Ak máte psa, najlacnejší balík Štart stojí od 25 eur, pričom limit na ošetrenia za rok predstavuje 1 200 eur. Stredný balík Basic vyjde majiteľa psa od 30 eur mesačne, pričom môže so svojim miláčikom absolvovať zákroky za 2 000 eur ročne. Tento balík zahŕňa aj náklady na nájdenie a opatrovanie psa. Najvyšší balík Premium môže mať majiteľ od 35 eur mesačne, pričom obsahuje vyšší limit na veterinárne vyšetrenia (do 3 000 eur), ale napríklad aj poistenie straty alebo odcudzenia psa, či poistenie smrti zvieraťa.

V prípade mačiek začínajú jednotlivé balíčky s o päť eur nižšou cenou. Cena pre konkrétne zviera je vypočítaná individuálne a kompletný cenník je prístupný na webovej stránke www.mojpetexpert.sk.

Českí majitelia psov a mačiek môžu dnes využívať služby takmer 80 percent veterinárnych kliník a veterinárnych lekárov po celej krajine. Zviera musí byť začipované. Okrem zdravotnej starostlivosti, úrazu, či spôsobenej škode si môžu českí majitelia psov a mačiek poistiť aj smrť zvieraťa, náklady na jeho starostlivosť v prípade hospitalizácie majiteľa, poistenie straty alebo odcudzenia zvieraťa a náhradu nákladov na jeho nájdenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial