Nedeľa 23. február. Meniny má Roman, Romana

Na trhu začína byť nedostatok adekvátnych nehnuteľností

Bývanie 26.04.2016 | 13:04 0 Komentárov

Záujem o kúpu nehnuteľností sa nezastavil a od začiatku roku 2016 naďalej pokračuje. Pocítil to i jeden z najnavštevovanejších slovenských realitných portálov, zaoberajúcich sa predajom, kúpou a prenájmom realít – TopReality.sk. Ceny nehnuteľností inzerovaných na portáli TopReality.sk stále rastú a s nimi aj počty návštevníkov hľadajúcich nehnuteľnosť na kúpu. 

Za rastom trhu sú najlacnejšie hypotéky v histórii Slovenska, ktoré poháňajú dopyt. „Na druhej strane sa zužuje ponuka voľných bytov, predovšetkým starších, čo zvyšuje ich ceny,“ hovorí konateľ TopReality.sk Marek Grajcarík.

,,Rast realitného trhu sme pozorovali už vlani a nezastavil sa ani v tomto roku,“ hovorí. Rastú ceny nehnuteľností ponúkaných na predaj, aj počty záujemcov o inzerované nehnuteľnosti. Za prvé tri mesiace tohto roku sme zaznamenali na našom portáli 5 372 651 pripojení, čo bolo zhruba toľko ako za celý rok 2015, dodáva. Tohtoročná mesačná návštevnosť sa pohybovala na úrovni takmer 1,8 milióna.

Jediné, čo klesá, je počet ponúkaných nehnuteľností, čo súvisí so zužovaním ponuky. Medzi januárom a aprílom tohto roku klesol na našom portáli počet inzerovaných nehnuteľností o takmer 13 percent, z januárových 185 tisíc na aprílových 161 tisíc. Dobre a rýchlo sa predávajú byty aj rodinné domy.

Pri prenájmoch je najväčší záujem o kancelárske a administratívne priestory, čo signalizuje, že slovenskej ekonomike sa darí. Rast realitného trhu je naďalej poháňaný čoraz lacnejšími hypotekárnymi úvermi. „Ponuku by mali uspokojovať nové developerské projekty, ponuka starších bytov je obmedzená,“  zhodnotil vývoj M. Grajcarík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *