Piatok 20. júla. Meniny má Iľja, Eliáš

Na účet si necháva penziu posielať 947 tisíc dôchodcov

Penzia Peter Apolen 21.07.2017 | 10:18 0 Komentárov

Počet dôchodcov, ktorí si nechávajú penzie posielať na bankový účet, neustále rastie. K prvému polroku tak zasielala na účty v bankách celkovo 947 tisíc dôchodkov a 410 tisíc ich vyplácala v hotovosti. 

Za šesť mesiacov tohto roka Sociálna poisťovňa poukázala na bankové účty dôchodcov o 6420 dôchodkov viac, ako ku koncu minulého roka. O výplatu dôchodku na účet v banke tak požiadalo spolu 28 858 dôchodcov. Najviac žiadostí o zmenu výplaty dôchodku došlo vo februári (5620) a v marci (5741). 

Najjednoduchší spôsob, ako si zmeniť spôsob výplaty dôchodku, je vyplnenie tlačiva Poukazovanie dôchodkových dávok na účet dôchodcu v banke, ktoré obsahuje všetky potrebné údaje. Toto tlačivo je dostupné na internetovej stránke Sociálnej poisťovne, v jej pobočkách alebo v bankách, s ktorými má Sociálna poisťovňa uzatvorenú príkaznú zmluvu.

Tlačivo s doplnenými identifikačnými údajmi, číslom účtu a potvrdené príslušnou bankou treba doručiť do ktorejkoľvek pobočky alebo odoslať priamo ústrediu Sociálnej poisťovne. Adresy jednotlivých pobočiek sú zverejnené na webe Sociálnej poisťovne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *