Streda 17. január. Meniny má Bohdana

Na zaplatenie odložených daní zostáva posledný týždeň

Dane Peter Apolen 23.06.2017 | 10:44 0 Komentárov

Daňovníci, ktorí si odložili dane na koniec júna, majú na splnenie si tejto povinnosti už len posledný týždeň. Daňové priznanie však nestačí do 30. júna 2017 len podať, ale dovtedy treba vyrubenú daň aj zaplatiť. Pri platbe je pritom rozhodujúci termín, kedy peniaze z účtu daňovníka odídu, preto si treba ustrážiť kľúčové termíny.

Takmer 170.000 daňovníkov* si tento rok odložilo povinnosť podať daňové priznanie o maximálny možný čas, teda o tri mesiace. Aby boli dane zaplatené včas, rozhoduje dátum, kedy sú peniaze z účtu daňovníka odpísané. Je niekoľko možností, ako doručiť peniaze načas.

Daňovníci môžu napríklad zadať platbu na pobočke banky v posledný júnový deň. V ČSOB napríklad do 15:00 hod.  Prostriedky z účtu im budú v ten istý deň aj odpísané, a najbližší pracovný deň, teda v pondelok 3. júla 2017 pripísané na účet Finančnej správy SR.

V prípade použitia elektronického bankovníctva sa hodina posúva na neskorý večer.  

Daňovníci, ktorým vlani plynuli zdaniteľné príjmy aj zo zahraničia a využili až 6-mesačný odklad, majú ešte  čas na podanie priznania a zaplatenie vyrubenej dane do konca septembra 2017.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *