Utorok 16. októbra. Meniny má Vladimíra

Na zimné dovolenky chodíme menej ako na letné

Banky 25.02.2013 | 21:54 0 Komentárov

Túto zimu sa na dovolenku vyberie iba pätina Slovákov. Letnú si pri tom dopriala takmer polovica z nás. Najčastejšie vynechávame zimné dovolenkyz finančných dôvodov (33%) a preto, že sa nevenujeme zimným športom (14%).

„Väčšina Slovákov si môže dovoliť iba jednu dovolenku ročne a vyberú si radšej letnú ako zimnú. 97% letných dovoleniek je hradených z úspor. Na zimnú má vlastné zdroje menej dovolenkujúcich, 10% využíva pôžičky,“ hovorí Marek Tomeš, špecialista na prieskumy Prima banky.

Na zimné dovolenky nechodí vôbec 9% oslovenej populácie. Letné dovolenky pritom pravidelne vynecháva iba 1% všetkých opýtaných. Hlavným účelom zimných dovoleniek sú jednoznačne zimné športy (57%). Na ďalších priečkach sa zhodne s 10% preferencií umiestnili turistika a prechádzky, trávenie času s rodinou, wellness a kúpele, zábava a oslavy. 73% dovolenkujúcich v zime preferuje týždňové dovolenky. Predĺžené víkendy sú obľúbené len u 17 % dovolenkujúcich. 10 % si dopraje dovolenku dlhšiu ako jeden týždeň.

Svoju zimnú dovolenku v sezóne 2012/2013 absolvuje v zahraničí 25% z nás. Počas zimnej dovolenky zvyknú Slováci minúť na osobu približne 400 eur. 

Výsledky vyplývajú z telefonického prieskumu, ktorý pre Prima banku vypracovala agentúra 2muse.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *