Utorok 16. októbra. Meniny má Vladimíra

Najbezpečnejšou bankou v regióne CEE je Česká spořitelna, VÚB je šiesta

Banky 05.04.2013 | 11:12 0 Komentárov

Najbezpečnejšou bankou v regióne CEE je podľa hodnotenia magazínu Global Finance opäť Česká spořitelna pred Komerční bankou a poľskou PKO.

Zo slovenských finančných domov sa najvyššie umiestnila VÚB na šiestom mieste, siedma je poľská mBank pôsobiaca aj na Slovensku. V prvej desiatke sa tentoraz neobjavila ruská Sberbank, ktorá pred nedávnom kúpila slovenskú Volksbank. Sberbank bola v marcinovembri 2012 zhodne desiata.

  1. Česká spořitelna (Česká republika)
  2. Komerční banka (Česká republika)
  3. PKO Bank Polski (Poľsko)
  4. Bank Pekao (Poľsko)
  5. ING Bank Śląski (Poľsko)
  6. Všeobecná úverová banka (Slovenská republika)
  7. BRE Bank (Poľsko) – obchodná značka mBank
  8. Bank VTB (Ruská federácia)
  9. Vnesheconombank (Ruská federácia)
  10. Bank Handlowy w Warszawie (Poľsko)

„Zodpovednosť voči ľuďom, ktorí nám zverili svoje úspory, je absolútnou prioritou nášho podnikania. Preto si dlhodobo udržiavame konzervatívny prístup k riziku tak na strane úverovania, ako aj investovania,“ uviedol Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VÚB banky.

„V súčasnej klíme šéfovia firiem a finanční riaditelia neustále vyhodnocujú finančné inštitúcie, s ktorými spolupracujú, aby sa uistili, že sú tie najbezpečnejšie a najzdravšie,“ povedal Joseph D. Giarraputo, vydavateľ Global Finance. „Global Finance im poskytuje nezávislú analýzu bánk všetkých regiónov sveta, ktorú môžu použiť ako nástroj pre takéto hodnotenie.“

V celosvetovom hodnotení skončila najlepšie nemecká KfW, pred holandskou Bank Nederlandse Gemeenten a švajčiarskou Zürcher Kantonalbank. Žiadna z bánk regiónu CEE sa v celosvetovej TOP 50 neobjavila.

Zdroj: Global Finance, VÚB.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *