Pondelok 06. júla. Meniny má Patrícia, Patrik

Najobľúbenejšie sú detské zmluvy v Banskej Bystrici

Stavební sporitelia v tomto roku uzavreli v Prvej stavebnej sporiteľni už 8 953 zmlúv pre svoje ratolesti. Ich celková cieľová suma je vo výške 131,27 mil. eur. 

Výhodou, ktorá ich podľa PSS láka je štátna prémia, úrok a stabilita systému. Peniaze dostane mladý človek po dovŕšení 18 rokov, keď sa môže rozhodnúť ako s nimi naloží. Jednou z možností je i stavebný úver, na ktorý bude mať nárok.

V tomto roku sporia pre svoje deti najviac Banskobystričania. Doteraz na detské zmluvy vložili v priemere 370 eur. Priemerný vklad na detskú zmluvu o stavebnom sporení v tomto roku za celé Slovensko je zatiaľ 314 eur. Znamená to, že rodičia sú mesačne schopní svojim deťom odkladať vyše 60 eur.

priemerny-vklad-pss Najviac zmlúv o stavebnom sporení pre deti sa v tomto roku zatiaľ uzatvorilo v regióne Žilina. Ich počet je 1 146. Nasleduje Prešov, kde obchodní zástupcovia PSS, a. s., uzatvorili dodnes 1 058 nových detských zmlúv. A tretie miesto patrí regiónu Košice, kde rodičia pre svoje deti uzatvorili 918 nových zmlúv o stavebnom sporení. Paradoxom je, že v Banskej Bystrici sa síce sporí najviac, ale v tomto roku sa v tomto regióne uzatvorilo najmenej zmlúv.

pocet-zmluv-pss Najviac detských stavebných sporiteľov je vo vekovej kategórii do 10 rokov. Vo vekovej kategórii 11 až 18 rokov ich je momentálne 54 884 v tarife Junior extra. Zhruba 30 tisíc stavebných sporiteľov pokračuje v súčasnosti v sporení v PSS i po dovŕšení 18 rokov. 

Junior extra ponúka rodičom možnosť výhodne sporiť pre svoje dieťa. Prvá stavebná sporiteľňa poskytuje na vklady štandardne 2-percentný ročný úrok. Ak sa v roku uskutoční vklad na účet stavebného sporenia, má sporiteľ nárok aj na štátnu prémiu, ktorá je v tomto roku maximálne 66,39 eur. Po dovŕšení 18-tich rokov môže mladý človek požiadať o výhodný stavebný úver a zaobstarať si tak vlastné bývanie.

Junior extra tiež rodičom ponúka extra istotu. Ak sa v rodine stane nešťastná udalosť a rodič zomrie, Prvá stavebná sporiteľňa dosporí dieťaťu do polovice cieľovej sumy, maximálne do 10 tisíc eur.

Zdroj: Prvá stavebná sporiteľňa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *