Stvrtok 27. február. Meniny má Alexander

Návrh zaviesť hypotekárne prázdniny pre rodičov v parlamente neprešiel

BankyBývanie 19.09.2018 | 10:05 0 Komentárov

Parlament odmietol návrh, ktorý by mal zaviesť možnosť „hypotekárnych prázdnin“, teda odkladu splátok hypotéky pre rodičov.

Návrh novely zákona o úveroch na bývanie, ktorý mal zmenu zaviesť predložilo OĽaNO. Mal sa zaviesť možnosť odkladu splátok pre rodičov za určitých podmienok.

Malo by to rodičom pomôcť preklenúť finančne náročnejšie obdobia, napríklad pri narodení dieťaťa a odchode jedného z rodičov na rodičovskú dovolenku.

„Primárne nám išlo o to, aby sme vytvorili pohodu rodičom v tom, že v to najťažšie obdobie, kedy prichádza výpadok príjmu, by sa nemuseli obávať a môžu si to kompenzovať tým, že si odložia veľkú časť svojich výdavkov, a tým je splátka hypotéky,“ vysvetlil poslanec Eduard Heger.

„V súčasnosti môže spotrebiteľ požiadať o hypotekárne prázdniny iba ak má vek od 18 do 35 rokov. My hovoríme, že by nemalo byť žiadne obmedzenie,“ dodal E. Heger.

Okrem toho sa mala predĺžiť aj lehota na podanie žiadosti o odklad splátok, ako aj predĺžiť dobu, počas ktorej je možné využívať odklad splátok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *