Stvrtok 22. augusta. Meniny má Tichomír

NBS neudelila vlani pokutu žiadnemu členovi AFISP

Dohľad nad dodržiavaním zákona i kvalitou poskytovaných služieb vykonáva NBS aj prostredníctvom mystery shoppingu. Za minulý rok nedostali členovia asociácie žiadnu pokutu za nekalé praktiky pri finančnom sprostredkovaní, čím “potvrdili svoju odbornosť a etickosť”, uvádza Afisp.

Národná banka ako orgán dohľadu nad finančným trhom kontroluje spoločnosti poskytujúce finančné sprostredkovanie aj prostredníctvom mystery shoperov. „Zachytili sme šírenie dezinformácií o údajných neserióznych praktikách sprostredkovateľov v niektorých médiách i na sociálnych sieťach, ale našich členov sa to netýka. Za rok 2018 asociácia neeviduje žiaden postih ani v prípade mystery shopperov, ktorí vykonávajú kontroly priamo v teréne.

Nezaznamenali sme  žiadnu sťažnosť či už na neodbornosť, zavádzajúce či akékoľvek iné nekalé konanie zo strany finančných agentov združených v členských spoločnostiach AFISP. Naopak, od mysteri shoperov dostali naši členovia len priaznivé ohlasy, čo nás veľmi teší,“ konštatuje Martin Lancz, predseda predstavenstva AFIS.

AFISP získala v roku 2018 registráciu poskytovateľa osobitného finančného vzdelávania pre základný a stredný stupeň odbornej spôsobilosti. Vydala 1471 potvrdení o absolvovaní tejto odbornej prípravy. Z poverenia Národnej banky Slovenska vykonáva skúšky finančných agentov pre stredný stupeň odbornej spôsobilosti. Počet realizovaných skúšok  bol 12 701, počet úspešných skúšok 11 567 (čo je 91,08 %).

Asociácia dnes združuje 30 členov, ktorí zastupujú viac ako 11 tisíc finančných agentov pôsobiacich na slovenskom trhu, čo je viac ako 62 percent trhu. Ako najvyššia stavovská organizácia participuje aj na tvorbe legislatívy, ochraňuje záujmy finančných spotrebiteľov, ako aj vykonáva dohľad nad etikou podnikania a kvalitou poskytovaných služieb svojich členov a podporuje ich odborné vzdelávanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *