Sobota 06. júna. Meniny má Norbert

NBS podala trestné oznámenie v kauze Rapid life

Poistenie 18.03.2019 | 14:29 0 Komentárov

Národná banka Slovenska (NBS) podala 18. marca 2019 trestné oznámenie v súvislosti so vznesením obvinenia voči zamestnancovi a bývalému zamestnancovi NBS.

Trestné podanie sa odvoláva na dôvodné podozrenie zo spáchania závažnej trestnej činnosti neznámym páchateľom. Ide o reakciu na obvinenie dvoch manažérov NBS zo strany Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vo februári. Tí sa mali dopustiť zneužitia právomocí verejného činiteľa protiprávnym rozhodnutím o zavedení nútenej správy na Rapil life.

NBS vtedy uviedla, že „namiesto pravdepodobných páchateľov sú stíhaní a obviňovaní pracovníci NBS. Dochádza tak k pokračovaniu nátlaku na pracovníkov Národnej banky Slovenska. NBS už na to v minulosti viackrát upozorňovala prokuratúru a aj iné orgány činné v trestnom konaní“.

Dodala zároveň, že je zarážajúce, že k obvineniu osôb, ktoré svojou činnosťou v poisťovni Rapid poškodili takmer 15 tisíc klientov o viac ako 20 miliónov eur, zatiaľ nedošlo, hoci prvé trestné oznámenie centrálna banka podala už pred takmer dvoma rokmi. „Vzniká tak dojem, že tieto osoby majú zvláštny druh beztrestnosti pod ochranou niektorých predstaviteľov orgánov činných v trestnom konaní.“

Trestné oznámenie NBS podala dnes (18.3.) na Generálnej prokuratúre SR a na Úrade inšpekčnej služby. Vyšetrovateľ mal podľa neho zneužiť právomoci verejného činiteľa, mariť spravodlivosť a môže byť prepojený s niektorými členmi bývalého vedenia poisťovne Rapid life.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *