Sobota 23. február. Meniny má Roman, Romana

NBS: Pozor na obchodnú spoločnosť Plus500 Ltd.

Národná banka Slovenska upozorňuje potenciálnych investorov na nepovolenú činnosť obchodnej spoločnosti Plus500 Ltd. so sídlom 99 Albert Street, Belize City, 8024 Belize.

Podľa dostupných informácií je spoločnosť Plus500 Ltd. prevádzkovateľom on-line obchodnej platformy Plus500. Na svojej internetovej stránke www.plus500.com ponúka aj slovenským investorom možnosť investovať do rôznych investičných nástrojov, predovšetkým s využitím obchodovania s pákovým efektom s využitím britských, amerických, európskych a ázijských búrz. Je zrejmé, že spoločnosť Plus500 Ltd. vyvíja na území Slovenskej republiky také podnikateľské aktivity, na ktoré je potrebné povolenie NBS, pričom takéto povolenie uvedenej spoločnosti udelené nebolo.

Národná banka Slovenska nevydala žiadne povolenie spoločnosti Plus500 Ltd, ktoré by oprávňovalo túto spoločnosť podnikať v Slovenskej republike a zároveň neeviduje túto spoločnosť ani ako poskytovateľa investičných služieb na základe jedného európskeho povolenia.

NBS vzhľadom na tieto skutočnosti dôrazne upozorňuje verejnosť, že vyvíjanie akýchkoľvek podnikateľských činností spoločnosťou Plus500 Ltd. na finančnom trhu Slovenskej republiky, na ktoré je potrebné povolenie NBS, je v rozpore so zákonom. Podnikateľská činnosť spoločnosťou Plus500 Ltd nepodlieha dohľadu Národnej banky Slovenska a finančné prostriedky investované do aktivít Plus500 Ltd. nie sú kryté Garančným fondom investícií podľa zákona o cenných papieroch a investičných službách.

Zdroj: NBS.

Jedna odpoveď na “NBS: Pozor na obchodnú spoločnosť Plus500 Ltd.”

 1. XYtraders píše:

  Na internete sa začali šíriť fámy, že spoločnosť Plus500 je nesolídna a nemá povolenie obchodovať na Slovensku a v Českej republike. Áno je pravda, že obchodná platforma Plus500 nemá povolenie, ale neznačí to o nesolídnosti tejto spoločnosti. Plus500 poctivo vypláca peniaze obchodníkom a poskytuje kvalitné služby aj bez licencie. Vo Veľkej Británii už toto povolenie má a budeme robiť všetko preto aby ho získala aj na Slovensku a v Českej Republike. Všetky fámy ktoré sa rozširujú na internete má na svedomí konkurenčná spoločnosť. Veríme, že Plus500 tak isto aj našej stránke ostanete aj naďalej verný. Do komentárov Vám pošleme pár dôkazov, že skutočne vyplácajú peniaze.

  http://www.xytraders.com/novinky.html?readmore=47

  Komentár Investujeme.sk:
  V záujme rešpektovania práva spoločnosti Plus500 na vyjadrenie, nezmažeme tento príspevok.
  Dodávame však, že spoločnosť v ňom Plus500 zavádza. Odvoláva sa na povolenie v Británii, pričom NBS „neeviduje túto spoločnosť ani ako poskytovateľa investičných služieb na základe jedného európskeho povolenia“.
  Pozorne si preštudujte upozornenie NBS a v záujme vlastnej bezpečnosti nevyužívajte služby spoločnosti Plus500.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *