Stvrtok 20. február. Meniny má Lívia

NBS sa bude reorganizovať. Ohlásila hromadné prepúšťanie

Banky 28.01.2020 | 11:28 0 Komentárov

Vedenie Národnej banky Slovenska rozoslalo zamestnancom e-mail, v ktorom ich informuje o blížiacich sa organizačných zmenách a možnom prepúšťaní.

„Vážení kolegovia, dovoľujem si informovať, že v Národnej banke Slovenska sa s účinnosťou od 1. marca 2020 uskutoční rozsiahla organizačná zmena v štruktúre odborov, oddelení a úsekov,“ píše vedenie NBS svojim zamestnancom.

Plán centrálnej banky prepustiť časť zamestnancov potvrdzuje aj Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Eviduje oznámenie zamestnávateľa o hromadnom prepúšťaní. Ohrozených je 79 pracovných miest.

Informáciu ako prvý priniesol portál index.sme.sk. Podľa neho by sa zmena v personálnom obsadení mala uskutočniť na všetkých úrovniach riadenia. Mali by byť vymenení referenti oddelení, pričom NBS plánuje najať nových ľudí z externého prostredia.

V NBS minulý rok pracovalo zhruba 1 100 ľudí. Novú organizačnú štruktúru schválila banková rada na svojom zasadnutí 14. januára tohto roku.

Hovorca národnej banky Peter Majer však dodal, že každému zamestnancovi dotknutému organizačnou zmenou bude ponúknuté iné vhodné miesto v rámci banky. Upresnil, že zmeny by mali týkať najmä dvoch úsekov: úseku obozretného dohľadu a úseku regulácie a ochrany finančných spotrebiteľov.

Organizačná štruktúra sa bude meniť v súvislosti s modernizáciou a inováciami od 1. marca. „NBS považuje za nutné hlavné činnosti útvarov aktualizovať a zefektívniť,“ priblížil P. Majer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *