Sobota 04. júla. Meniny má Prokop

NBS sa chystá zmodernizovať svoju web stránku

Banky 05.02.2020 | 16:45 0 Komentárov

Národná banka Slovenska plánuje zmodernizovať svoju webovú stránku. Tá súčasná podľa nej neplní technologické a dizajnové štandardy.

Aktuálna internetová stránka centrálnej banky www.nbs.sk bola vytvorená ešte v roku 2008. NBS uznáva, že už zaostáva za súčasným trendom. Nový web má byť preto modernejší, prispôsobený pre rôzne typy mobilných zariadení. Rovnako má priniesť lepšie funkcie pre jeho návštevníkov. Informáciu priniesla Tlačová agentúra SR.

Predpokladaná hodnota zákazky na modernizáciu webu je 320 tisíc eur. Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania by malo byť zverejnené vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Do plnej prevádzky by sa web mal dostať v auguste budúceho roku.

„Technológie sa vyvinuli a pokročili ďalej, preto je potrebné vyvinúť takú webovú stránku, ktorá bude spĺňať tie najmodernejšie kritériá, a to nielen pre existujúce činnosti, ktoré vykonáva NBS, ale možno aj na tie, ktoré ešte len prídu,“ priblížil hovorca NBS Peter Majer.

„Informácie z webstránky čerpajú nielen bežní ľudia, ale aj samotné banky, finančný trh, poisťovne. Preto sa NBS rozhodla, že informácie poskytne jasnejším a prehľadnejším spôsobom,“ vysvetľuje P. Majer. Nový web by mal priniesť viac informácií a mal by mať novú štruktúru. Titulná stránka by mala zodpovedať požiadavkám rôznym druhom návštevníkov podľa ich odbornosti a zamerania.

Predpokladanú cenu určila NBS na základe prieskumu trhu. Zákazka bude financovaná z rozpočtu národnej banky. „Treba povedať, že toto bola predbežná konzultácia na základe prieskumu trhu a predpokladáme, že suma bude nižšia,“ uviedol Majer. Náklady na súčasný web centrálnej banky predstavovali od roku 2008 do roku 2019 sumu 847 tisíc eur.

NBS chystá aj audit vlastnej činnosti. Prvé výsledky by mali byť známe už koncom roka. Predpokladaná hodnota zákazky by mala dosiahnuť 300 tisíc eur. NBS si dala audit naposledy realizovať ešte v roku 2006, teda ešte pred vstupom do eurozóny. Jej fungovanie sa odvtedy zmenilo. Audit by preto mal poskytnúť informácie pre zefektívnenie činnosti banky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *