Streda 26. septembra. Meniny má Edita

NBS upozorňuje, že Poštová spoločnosť nepodlieha jej dohľadu

Banky 22.11.2017 | 11:17 0 Komentárov

Národná banka Slovenska vydala dnes, v utorok, upozornenie, že Poštová spoločnosť, s.r.o. so sídlom v Bratislave nemá od NBS oprávnenie na výkon činnosti v oblasti finančného trhu. Nepodlieha teda ani jej dohľadu.

Poštová spoločnosť sa zaoberá dlžníkmi – fyzickými osobami, ktorí sa ocitli v platobnej neschopnosti. Buď už sú v exekúcií, alebo im exekúcia bezprostredne hrozí. Poštová spoločnosť im ponúka možnosť úhradu dlhov z predaja ich nehnuteľnosti. Firma sľubuje vyriešenie akútneho finančného problému, a následné riešenie otázky bývania, buď spätným odpredajom pôvodnej nehnuteľnosti späť klientovi, alebo iným spôsobom.

Okrem toho firma ponúka kúpu nehnuteľností od seniorov s vecným bremenom ich dožitia v danej nehnuteľnosti. NBS sa vyjadrila, že neeviduje finančnú činnosť firmy Poštová spoločnosť, ktorá by mala podliehať jej dohľadu. „Upozornenie smeruje len k tomu, že táto spoločnosť nie je dohliadaná NBS,“ spresnil tlačový odbor centrálnej banky na dopyt investujeme.sk.

V reakcii na vyhlásenie NBS vydala upozornenie aj Poštová banka. Zdôrazňuje v ňom, že napriek uvedeniu slova Poštová v názve, nie je so spomínanou spoločnosťou nijako prepojená, teda ani obchodne, ani vlastnícky a „ani nijakým spôsobom s ňou nespolupracuje“. Poštová banka klientom odporúča, aby boli obozretní a vždy si skontrolovali, či pri ponúkaní finančných produktov komunikujú s Poštovou bankou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *