Streda 23. septembra. Meniny má Zdenka

Nechajte peniaze za seba zarábať

Veľa ľudí si ponecháva na bežnom účte vyšší objem svojich peňazí, aj keď im neprinášajú skoro žiadne zhodnotenie. Neuvedomujú si, že môžu veľa  získať vďaka iným bankovým, poistným či investičným produktom. Je preto správne občas prehodnotiť, ako a kde sú peniaze uložené. 

Na trhu je množstvo sporiacich a investičných produktov – ako si z nich však vybrať? Prinášame niekoľko tipov.

  1. Rozkladajte si svoje úspory z časového hľadiska. Odkladajte si na vykrytie nečakaných udalostí (pokazí sa auto či práčka), ale aj na strednodobé (vysnívaná dovolenka) či dlhodobé ciele (zabezpečenie detí a svojho dôchodku).
  2. Pri výbere produktu si porovnajte nielen úrok, ale aj ďalšie podmienky, napr. sankcie za predčasný výber, možnosť disponovať s účtom pre Vás aj disponentov účtu a podobne.
  3. Všímajte si aj frekvenciu výpočtu a pripisovania úrokov – čím častejšie, tým lepšie.
  4. Overte si, či banka ponúka aj ďalšie zvýhodnenia – napríklad previazanosť využívania bežného účtu a  úrokovej sadzby na sporiacom účte.
  5. Pravidelné sporenie je ako snehová guľa, ktorú pustíte z kopca. Aj prostredníctvom malých súm dokáže postupne pri pravidelných vkladoch „nabaľovať“ objem peňažných prostriedkov.
  6. Fondy ponúkajú možnosť zhodnotiť peniaze lepšie ako na klasickom depozitnom produkte.  Jednoducho bez toho, aby ste denne museli sledovať finančné správy a výkyvy na trhoch.  
financne-ciele

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial