Sobota 24. októbra. Meniny má Kvetoslava

Neúnavné dažde spôsobujú poistné škody. Ako ich hlásiť?

Poistenie 16.10.2020 | 11:46 0 Komentárov

Silné dažde sužujú v týchto dňoch viaceré regióny Slovenska a spôsobujú nemalé škody. Poisťovňa odporúča hlásiť ich čím skôr a zabrániť ďalšiemu šíreniu škody.

Poisťovňa Generali evidovala do piatkového rána v súvislosti so silnými dažďami  z uplynulých dní nahlásených 115 poistných udalostí. Ide najmä o škody na majetku následkom výdatných zrážok (88 tisíc eur) a záplav (86 tisíc eur). Celková výška doteraz nahlásených škôd je aktuálne 180 tisíc eur.

Ide najmä o zaplavené pivnice, pivničné priestory, garáže a dielne, ako aj zatečené steny a murivá. Početné sú aj škody na motorových vozidlách. Počet poistných udalostí bude v nasledujúcich dňoch ešte narastať o ďalšie doteraz nenahlásené škody.

Náhradu škody na majetku, ktoré spôsobia povodne, záplavy a silné dažde, poisťovňa vypláca svojim klientom z poistenia nehnuteľnosti a domácnosti. Ide o krytie živelných rizík (atmosférické zrážky, povodne a záplavy).

Náhradu vzniknutej škody na budovách, resp. nehnuteľnom majetku si klienti uplatnia z poistenia nehnuteľnosti, škody na zariadení domácnosti, nábytku, spotrebičoch či oblečení im kryje poistenie domácnosti.

Ak voda či vietor poškodia auto, poisťovňa preplatí škodu z havarijného poistenia. Len čo klient zistí, že na jeho majetku došlo k škode, je potrebné bezodkladne nahlásiť poistnú udalosť do poisťovne (telefonicky, cez online formulár na webstránke).

Poisťovňa odporúča, ak je to z hygienických alebo bezpečnostných dôvodov potrebné, začať s odstraňovaním škôd. Vzniknuté škody je podrobne si predtým nafotiť. Poisťovni postačia aj fotky odfotené na smartfón.

Ak je to možné, je dôležité zabrániť ďalšiemu rozšíreniu alebo zväčšeniu vzniknutej škody. Odporúča sa fotiť si každú zmenu, ktorú je potrebné urobiť, aby sa zabránilo rozšíreniu škody. Z miesta škody je taktiež vhodné odpratať všetky veci, ktoré by následkom vzniknutej škody mohli podliehať ďalšej skaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial