Streda 05. augusta. Meniny má Hortenzia

NN Group ukončila akvizíciu spoločností AEGON

Poistenie 09.01.2019 | 12:08 0 Komentárov

Skupina NN Group úspešne ukončila celú akvizíciu AEGON Slovensko a AEGON Česko. K dnešnému dňu tak môžu odštartovať integračné procesy.

Dohodu o kúpe spoločností AEGON Životná poisťovňa a AEGON dôchodková správcovská spoločnosť na Slovensku a AEGON Pojišťovna v Českej republike oznámila skupina NN Group 16. augusta minulého roku. Odvtedy čakala na potrebné súhlasy všetkých zúčastnených regulátorov v oboch krajinách.

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky schválil koncentráciu spoločností pôsobiacich na našom území 29. októbra. V decembri vydala Národná banka Slovenska rozhodnutia, ktorými udelila NN Group predchádzajúce súhlasy na nadobudnutie obchodných podielov v spoločnosti AEGON Životná poisťovňa a AEGON dôchodková správcovská spoločnosť. Rovnako má potrebné súhlasy regulátorov v rukách aj NN v Českej republike.

„Vzhľadom na úspešné ukončenie celej akvizície môžeme začať vykonávať všetky potrebné kroky smerujúce k zlúčeniu oboch spoločností. Integračná časť bude náročná, no veľmi sa na ňu teším,“ hovorí generálny riaditeľ NN Slovensko Peetr Brudňák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *