Nedeľa 12. júla. Meniny má Nina

NN kupuje Aegon na Slovensku a v ČR

PenziaPoistenie 16.08.2018 | 09:30 0 Komentárov

Skupina NN Group dnes oznámila, že dosiahla dohodu o kúpe spoločnosti Aegon na Slovensku a Aegon v Českej republike.

Na Slovensku NN kupuje Aegon Životnú poisťovňu a Aegon dôchodkovú správcovskú spoločnosť a v Českej republike životnú poisťovňu Aegon Pojišťovna, pričom celková hodnota transakcie je 155 miliónov EUR.

Formou tejto strategicky výhodnej akvizície si spoločnosť NN posilní svoju pozíciu na trhu a tiež distribučnú sieť v Českej republike a na Slovensku, kde bude aj naďalej posilňovať svoju vedúcu pozíciu na trhu dôchodkového sporenia.

„Som veľmi rád, že NN Group sa rozhodla podporiť náš biznis na Slovensku. NN Slovensko sa týmto krokom stane najväčšou na trhu s penziami v počte zákazníkov – dosiahneme hranicu 600-tisíc, pričom k našim 150-tisícom klientov pribudne ďalších 150-tisíc v rámci DSS a v DDS sme už dnes najväčší na trhu s počtom klientov 300-tisíc. Z pohľadu aktív pod správou penzií budeme spravovať viac ako dve miliardy eur,” hovorí generálny riaditeľ NN SR Peter Brudňák.

Druhým, veľmi dôležitým pilierom, ktorý k NN pribudne je životná poisťovňa Aegonu, ktorá so svojimi 100-tisíc klientmi zvýši našu základňu na počet klientov 250-tisíc. V rámci životnej poisťovne sa zaradí k nášmu 75 miliónovému kmeňu ďalších 50 miliónov z Aegonu, čím sa dostávame do TOP 3 na slovenskom trhu životného poistenia s trhovým podielom takmer 10 %.

“Túto transakciu považujem za kľúčovú v našom raste, pretože okrem portfólií k nám pribudne aj firma so silnou proklientskou orientáciou podporenou silnými digitálnymi riešeniami a s veľmi silnou distribúciou, najmä v maklérskej oblasti. Naša produkcia získa jednu z popredných pozícií na trhu a po stránke objemovej aj kvalitatívnej vznikne zlúčením NN a Aegonu firma, ktorá bude zastávať významnú pozíciu na slovenskom trhu s penziami a životným poistením,“ konštatuje P. Brudňák.

Transakcia bude financovaná z existujúcich hotovostných zdrojov a neočakáva sa, že by mala mať podstatný dopad na hospodársky výsledok a hodnotenie skupiny NN Group v rámci Solvency II. Transakcia podlieha odsúhlaseniu regulátorov v oboch krajinách (na Slovensku vstúpi do platnosti po získaní všetkých potrebných predchádzajúcich súhlasov) a predpokladá sa, že celý proces bude ukončený na konci prvého kvartálu roku 2019.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *