Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

Novým Chief Risk Officerom poisťovacej divízie ING je Frederick Lathioor

PenziaPoistenie 20.03.2013 | 11:48 0 Komentárov

Od 1. marca 2013 je Chief Risk Officer-om poisťovacej divízie ING (zahŕňa spoločnosti ING Životná poisťovňa, ING Dôchodková správcovská spoločnosť a ING Tatry-Sympatia) Frederick Lathioor. Zodpovedať bude za riadenie poistných a operačných rizík v poisťovacej časti ING v Českej republike a na Slovensku. Frederick taktiež bude členom predstavenstva spoločnosti.

Frederick Louis Lathioor (35) vyštudoval aplikovanú ekonómiu na Katholieke Universiteit v belgickom Leuvene. V roku 2003 nastúpil na oddelenie riadenia rizík v belgickej poisťovacej divízii ING. Od septembra 2007 do októbra 2010 pôsobil ako risk manažér v regionálnej centrále poisťovacej divízie ING pre strednú Európu a jej ďalšie časti, ktorá sídli v holandskom Amsterdame. Do Českej republiky a na Slovensko prichádza Frederick z Maďarska, kde zastával pozíciu výkonného riaditeľa v spoločnosti ING Regional Actuarial Services. Frederick hovorí holandsky, anglicky a francúzsky.

„Pozícia Chief Risk Officer pre poisťovaciu divíziu ING v Českej a Slovenskej republike je pre mňa veľmi zaujímavou príležitosťou. Pred sebou mám niekoľko výziev v podobe regulatórnych opatrení Európskej únie a zamerať sa chcem taktiež na ďalšie posilňovanie interného tímu riadenia rizík,“ uviedol ku svojmu menovaniu Frederick Lathioor.

Zdroj: TS ING. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *