Streda 28. októbra. Meniny má Dobromila

Novým vlastníkom Zuna by sa mala stať ruská banka Alfa

Banky 14.09.2015 | 10:04 0 Komentárov

Český portál lidovky.cz priniesol cez víkend informáciu, že československá banka Zuno by sa mala stať vlastníctvom ruskej banky Alfa, ktorú vlastní ruský miliardár Michail Fridman. Zuno ani jej súčasný vlastník – Raiffeisen informácie to zatiaľ nepotvrdili.

Podľa portálu lidovky.cz rozhodnutie o predaji už padlo. Transakciu podľa zdrojov portálu schválil nový aj pôvodný rakúsky majiteľ. K dokončeniu dohody vraj chýba už len vypracovanie finálnej zmluvy a schválenie rakúskym orgánom dohľadu.

Zuno totiž má bankovú licenciu od Rakúskeho úradu pre dohľad nad finančným trhom. Klienti banky sú preto chránení rakúskym ekvivalentom fondu ochrany vkladov a rakúsky regulátor musí schváliť i predaj banky.

Zuno v reakcii na informácie zverejnené portálom lidovky.cz uviedlo pre TASR, že transakcia nebola ukončená.

Na čele skupiny Alfa stojí 51-ročný bankár a podnikateľ M. Fridman stojí. Okrem bankovníctva je skupina aktívna aj v energetike a telekomunikáciách. Majetok Rusa  vlani časopis Forbes odhadol na 14,6 miliárd dolárov, čo ho radí na 68. miesto na svete.

Banka Zuno začala na Slovensku pôsobiť v roku 2010, o rok na to potom v ČR. Do konca minulého roka získala 250 tisíc klientov. Z červených čísel sa však banka ešte nedostala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial