Stvrtok 29. októbra. Meniny má Klára

O 2 % z dane sa uchádza až 14 tisíc organizácii

BankyDane 09.03.2017 | 11:47 0 Komentárov

Tretí sektor uchádzajúci sa o dve percentá z daní zaznamenal vlani rekordný rok. Podľa údajov Finančnej správy získal od daňových poplatníkov 61,6 miliónov eur. Tento rok sa o príspevky pobije až 14 tisíc organizácií.

„Slovenská ekonomika rastie a s ňou rastie aj vybraná suma dane z príjmov. Predpokladáme, že vlani stúpli daňové príjmy o takmer sedem percent, čo by sa malo prejaviť aj na vyšších príjmoch pre tretí sektor,“ vraví Mária Valachyová, hlavná ekonómka Slovenskej sporiteľne. Ich počet postupne narastá. Kým v roku 2013 sa mohlo o dve percentá uchádzať 11 tisíc subjektov, tento rok ich je viac ako 14 tisíc. Slovenská sporiteľňa spravuje účty takmer štyroch tisícok z nich (viac ako 28 %).

Ako jediná banka na trhu ponúka kombináciu účtu priamo určeného neziskovkám a transparentného účtu. U väčšiny ostatných bánk spadajú tieto organizácie do starostlivosti bankárov venujúcich sa firmám a podnikateľom.  „Potreby neziskových organizácií sú iné ako potreby firiem. Takmer polovica zo všetkých ich transakcií sú vklady či prevody cez internetbanking a náš účet pre neziskový sektor im umožňuje bez poplatkov prijímať členské, príspevky, zbierky, hotovostne aj bezhotovostne,“ vraví Milan Bednár, vedúci oddelenia denného bankovníctva Slovenskej sporiteľne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial