Sobota 24. októbra. Meniny má Kvetoslava

Obchodu s potravinárskymi komoditami sa tento rok darí

Investície 29.09.2020 | 09:15 0 Komentárov

Jeden z najstarších obchodníkov s agrokomoditami Louis Dreyfus Company oznámil za prvý polrok tohto roka výrazný rast zisku. Je za tým nárast dopytu po komoditách ako sója.

Louis Dreyfus Company (LDC) oznámila zlepšenie zisku po problémoch v minulom roku, keď vtedajšie výsledky negatívne ovplyvnila obchodná vojna medzi USA a Čínou.

Spoločnosť so 169 ročnou históriou dosiahla za prvých šesť mesiacov čistý zisk 126 miliónov dolárov. Za rovnaké obdobie minulého roka to bolo 71 miliónov dolárov. Ukazovateľ EBITDA vzrástol z 423 miliónov na 634 miliónov dolárov.

Pod rast hospodárskeho výsledku sa podpísalo zvýšenie dopyt po potravinových komoditách. Výraznú podporu predstavoval najmä dovoz sóje z Brazílie do Číny. Na druhej strane, dopyt po bavlne a biopalivách medzriročne klesol. Je za tým najmä útlm ekonomiky spôsobený karanténnymi opatreniami.

Firma oznámila zlepšenie zisku po problémoch v minulom roku, keď jej hospodárenie negatívne ovplyvnilo obchodné a politické napätie medzi Pekingom a Washingtonom a africký mor ošípaných v Číne.

S dobrými výsledkami počíta firma aj v ďalších mesiacoch tohto roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial