Pondelok 23. novembra. Meniny má Klement

Obrovský realitný obchod v ČR je na spadnutie

Austrálsky investičný obor Macquarie je vážnym uchádzačom o akvizíciu developerskej spoločnosti CTP, ktorá je najväčším vlastníkom priemyselných nehnuteľností v ČR. Hodnota možnej transakcie sa odhaduje na dve a tri miliardy eur. Ak by k nej došlo, bol by to doteraz najväčší realitný biznis v ČR.

Macquarie už vlastní České rádiokomunikácie a podiel v RWE Grid Holding. Informácie priniesol internetový denník E15. Oficiálne sa k transakcii nevyjadrila ani jedna zo strán. Správu však publikovala i konzultačná spoločnosť Mergermarket.

CTP je najväčším developerom priemyselných a skladových areálov v Česku. Ďalej má i kancelárske priestory v Brne a Ostrave. V juhomoravskej metropole spustila výstavbu najväčšieho nákupného parku v Česku. Vlani firma zinkasovala na nájomnom 120 mil. eur. Hodnota jej aktív sa odhaduje na dve miliardy.  

Austrálsky Macquarie je však hráčom inej ligy. Celosvetovo vlastní aktíva v hodnote 296 miliárd eur. No tento prípad by bol pre firmu prvým vstupom do európskych realít vôbec.

Zdroj: E15, TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial