Utorok 23. októbra. Meniny má Alojzia

Očakávané udalosti 41. týždňa

Pozornosť obchodníkov sa najbližší mesiac bude sústreďovať hlavne na US výsledkovú sezónu, no v zornom poli investorov by mali ostať aj ďalšie udalosti. Najdôležitejšie z nich vám ponúkame v našom týždennom prehľade.

Výsledková sezóna sa pomaly rozbieha

Sezónu kvartálnych zverejnení začala minulý štvrtok spoločnosť Alcoa, no najväčšie množstvo kvartálnych výsledkov očakávame až od nasledujúceho týždňa. Počas tohto očakávame ale niekoľko lahôdok od spoločností ako CSX Corp, Intel, ASML, JP Morgan Chase, AMD, Google a General Electric.

JP Morgan začína výsledkovú sezónu pre finančný sektor

V stredu pred otvorením akciového trhu zverejní kvartálne výsledky najväčšia US banka podľa trhovej kapitalizácie, JP Morgan Chase. Nakoľko príjmy z tradingu boli počas letných mesiacov veľmi slabé, revidovali analytici výrazne očakávania kvartálneho zisku počas celého septembra pre väčšinu bánk s veľkými operáciami na kapitálovom trhu. Banku JP Morgan by ale tento vývoj príliš nezasiahol, nakoľko by ju mala zachrániť Main Street , teda reálna ekonomika a nie Wall Street.

Producenti polovodičov v centre pozornosti

Okrem finančných spoločností začína tento týždeň sezóna aj pre výrobcov polovodičov. Tento týždeň predstavia výsledky spoločnosti Intel a Advanced Micro Devices. Analytici Barclays, ale pripomínajú, že počet krátkych pozícii na akciách výrobcov polovodičov ako Qualcomm, Texas Instruments alebo Micron výrazne vzrástol, takže časť obchodníkov očakáva slabšie výsledky. S nimi súhlasia aj analytici JP Morgan, ktorí si myslia, že kvôli vysokým stavom zásob drvivá väčšina spoločností zverejní slabšie vyhliadky zisku pre 4Q.

Maloobchodné tržby s tretím prírastkom v rade za sebou

Najdôležitejšie výsledky minulého týždňa boli zverejnené v piatok v podobe NFP. Top dáta tohto týždňa budú zverejnené tiež v piatok a budú sa týkať výdavkov domácností. Ministerstvo obchodu totiž zverejní výsledok predbežných maloobchodných tržieb za september. Očakáva sa, že tržby vzrastú po tretí mesiac v rade za sebou a prírastok dosiahne 0,4%. Tržby by mali potiahnuť hlavne predaje automobilov, nakoľko septembrové predaje dosiahli najvyššiu úroveň od augusta 2009.

Obchodná bilancia, Michiganská dôvera a CPI

Z ostatných dôležitých makrodát US ekonomiky očakávame zverejnenie deficitu obchodnej bilancie za august, ktorá sa očakáva s ďalším nárastom deficitu, septembrovú mieru inflácie, ktorá sa zatiaľ udržuje na kladných úrovniach a spotrebiteľskú dôveru podľa Michiganskej univerzity, ktorá by vzhľadom na slabé výsledky z US pracovného trhu a rast komodít mala poklesnúť.

Zápisnica poskytne pohľad myslenie FOMC

V utorok bude zverejnená zápisnica z posledného zasadnutia FOMC, ktoré sa uskutočnilo 21. septembra. Nakoľko trh očakáva a započítava ďalšie kvantitatívne uvoľňovanie menovej politiky, bude trh sledovať, či členovia výboru pre menovú politiku naznačia ďalšie rozširovanie bilancie. Zároveň, trh bude sledovať aj to, či disident Bullard stále zachová svoj kamenný postoj voči QE.

Čína zverejní septembrové makrodáta

Čína sa po týždňovom voľne vracia opäť do pozornosti investorov a to nielen kvôli schváleniu tvrdších kapitálových rezerv pre veľké banky ale aj kvôli očakávaným makrodátam v podobe obchodnej bilancie, cien domov a objemu poskytnutých úverov. Trh očakáva, že prebytok obchodnej bilancie klesne z augustovej úrovne 20 mld. USD na 15,2 mld. USD.

Grécko ide skúšať šťastie na dlhopisovom trhu

V utorok bude Grécko emitovať pokladničné poukážky v objeme 900 mil. EUR so splatnosťou 26-týždňov. Trh sa určite vrhne na tieto dlhopisy s obrovským záujmom, nakoľko sa aktuálne porovnateľné 6-mesačné pokladničné poukážky pohybujú s výnosom 5,42%.

Zdroj: Ján Beňák, TRIMBROKER, a.s.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *