Utorok 25. júna. Meniny má Tadeáš

Odborári vyzbierali doteraz za dôchodkový strop 230 tisíc podpisov

Penzia 10.01.2019 | 17:36 0 Komentárov

Odborový zväz KOVO, ktorý organizuje petíciu za vypísanie referenda za zastropovanie dôchodkového veku, ešte nemá dostatok podpisov.

Odborárom sa podarilo doteraz získať zhruba 230 tisíc podpisov. Potrebujú ich mať 350 tisíc. Plánujú však osloviť poslancov Národnej rady SR, ktorí budú o ústavnom zastropovaní dôchodkového veku rozhodovať na schôdzi koncom januára, listom.

„Urobíme všetko preto, aby si poslanci uvedomili, že rozhodnutie o zastropovaní odchodu do dôchodku na vek 64 rokov je v prospech občanov tohto štátu,“ skonštatovala pre TASR hovorkyňa OZ KOVO Jana Jurčišinová.

Dodala, že v súčasnosti už odbory neplánujú robiť kampaň k tejto téme. „Naším jediným krokom bude, že poslancom opätovne pošleme list, kde im vysvetlíme, prečo trváme na našej požiadavke a prečo v prípade, že neschvália dôchodkový strop, budeme pokračovať v zbieraní podpisov pod petíciu za referendum v tejto veci,“ doplnila.

O návrhu na ústavné zastropovanie dôchodkového veku na 64 rokov už mali poslanci dvakrát hlasovať, no hlasovanie bolo vždy odložené. Navrhovateľom totiž chýbala potrebná ústavná väčšina, teda 90 hlasov za tento návrh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *