Streda 27. marca. Meniny má Alena

Optimizmus lídrov pomáha EURU – technická analýza

Investície 28.03.2012 | 13:27 0 Komentárov

Spoločná mena 17 krajín eurozóny sa priblížila k mesačnému maximu voči konkurentovi z USA, potom čo európski lídri vyjadrili rastúcu dôveru v skorý koniec dlhovej krízy. Taliansky premiér Mario Monti vyhlásil, že dlhové strasti sú „takmer na konci“. 

Ministri financií eurozóny sa v najbližších dňoch stretnú a budú zvažovať zvýšenie kapacity záchranného fondu. Podľa vyjadrenia Lutza Karpowitza, menového stratéga Commerzbank, sa veci trochu upokojili, čo sa dlhovej krízy týka a ľudia začínajú prijímať aj viac optimistické názory. Trh totiž podľa neho „vie, že dostane väčší záchranný fond“ a s tým aj rastie chuť riskovať, čo pomáha spoločnej mene v raste.

V súčasnosti sa kurz EUR/USD pohybuje nad úrovňou pivotu na hodnote 1.3305 EUR/USD (na grafe vyznačený žltou prerušovanou líniou), podporený tiež 20 a 50-dňovým kĺzavým priemerom. Očakávame nárast kurzu Eura až k prvej úrovni rezistencie na hodnote 1.3385 EUR/USD a prípade jej prelomenia až k 1.342 EUR/USD, čo je považované za významný psychologický miľnik (obidve úrovne rezistencie sú na grafe vyznačené zelenými líniami). V prospech rastu hovorí tiež prelomenie rezistnej úrovne na indexe relatívnej sily (vy značená je zlatou líniou v spodnej časti grafu). Alternatívnym scenárom je pokles kurzu a prelomenie podpory vo forme pivotu, čím by sa otvorila cesta k ďalšiemu poklesu na úrovne 1.328 a neskôr 1.325 EUR/USD (na grafe sú vyznačené červenými líniami).

cm-28-marca-2012-a

Zdroj: Boris Penev, forexpro.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *